Підсумки тижня 22.10

Підсумки тижня

18:07, 22 жовтня 2011

Депутати цього тижня знову відзначились. Скасували оплату за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Таке рішення унеможливлює прибирання міста від сміття та снігу, відтепер нічим буде платити двірникам. Свободівці та регіонали скасували тариф, однак нового - не встановили. Мер попередив обранців - встановити новий тариф можна буде лише через чотири місяці, однак депутати таки проголосували. Рішення депутатів зараз опрацьовує прокуратора, на понеділок вони обіцяють оприлюднити свою позицію. А вже цієї п’ятниці на екстернне засідання зібралася комісія з надзвичайних ситуацій.

У всіх львівських будинках має бути тепло, - у цьому нас запевнили комунальники. Опалювальний сезон стартував без масштабних аварій. Мешканцям, які мають клопіт з опаленням - радять телефонувати на гарячу лінію міста 15-80. Проте холодні батареї там, де не сплачують за опалення. Боржники зазвичай - відомчі будинки, їх на сьогодні 23. Зокрема гуртожитки автобусного заводу залишились без тепла. Там ситуація незрозуміла: люди щомісяця ретельно сплачують за усіма рахунками, проте ні гарячої води, ні опалення не мають. Натомість боргів за ними назбиралось - понад півмільйона гривень. Це кошти, які Львівтеплоенерго винен власник гуртожитків - дочірнє підприємство ЛАЗу.

Міліція у справі зникнення зброї шукає цапів-відбувайлів. Таку сенсаційну заяву оприлюднили "Підсумкам" колеги затриманих силовиків. Те, що бракує автоматів, працівник університету виявив ще до перевірки, проте тоді на його рапорт ніхто не відреагував, навпаки порадили - мовчати. Нині міністерство каже, усю зброю, яка зникла з університету внутрішніх справ, начальник складу продавав колекціонеру, той перепродував її іншим збирачам трофеїв, таким як він, або ж мисливцям по всій Україні. Проте Підсумки вирішили перевірити ще одну версію - чи справді зі зниклої зброї стріляли у таксиста, труп якого два тижні пролежав у машині, і ніхто його не зауважив, хоча людину було оголошено у розшук.

У МАФах - алкоголю не місце. Цього тижня міський голова запропонував заборонити продаж алкоголю у кіосках. А ще освітяни разом із медиками, духівниками, міськими посадовцями, а також з батьками школярів говорили про продаж алкоголю та цигарок поблизу навчальних закладів. У місті хочуть забрати кіоски, які працюють поблизу шкіл та вишів. Торгівці кажуть: утискають їхні права, навіть звинуватили наших журналістів, чому це вони ходять у рейди і перевіряють чи продають алкоголь неповнолітнім. Натомість у мерії наполягають - треба навести лад із незліченною кількістю металевих будок по Львову. А також, ретельніше пильнувати, чи не продають алкоголю після двадцять другої та неповнолітнім.

Стану де захочу і нічого мені за це не буде. У Львові водії продовжують паркуватись у заборонених місцях. Свої автівки вони ставлять навіть там, де жоден європеєць не дозволив би припаркуватись. Такого не побачив ані у Відні, ані у Кракові. Цього понеділка декілька машин зупинились прямісінько перед оперним театром. Біля цих автівок сумлінно чергували даївці, утім жодних дій з їхнього боку не було. Коли ж побачили журналістів, то взагалі поїхали геть. Мешканці звернулись до міської ради, там викликали евакуатор та працівників ДАІ, аби таки прибрати машини з-під театру. Утім міліцянти так і не прибули.

Мерседеса з фальшивим посвідченням ДУСі так і не знайшли. Усе на що спромоглись даївці - поговорити по телефону з водієм-правопорушником. Нагадаємо, місяць тому наші журналісти біля Ратуші у пішохідній зоні помітили припаркований автомобіль на лобовому склі у якого була перепустка Державного управління справ Президента України. Ми разом з агенцією Zahid.net ретельно відстежуємо, як силовики розслідують це порушення.

Недитяча хвороба. Туберкульоз. Але в області на неї хворіє три тисячі дітей. І кожному потрібен догляд та лікування. Тривати воно може до 8 місяців. Увесь цей час діти - або в лікарні, або в санаторії. Проте чимало дітей ходять до школи, спілкуються з ровесниками, не знаючи, що мають туберкульоз. Адже батьки часто почали відмовлятися від проби манту, яка для того й є, аби виявити недугу.

Зима спитає, чи маєш капусту. Цього тижня львів’яни активно її купували мішками, аби заквасити. Ті, хто капусту вирощують, кажуть, з того особливо не заробиш. То й збираються, усе що не продадуть - залишити просто неба, на полях.

Будьмо гурманами. Принаймні цих три дні, допоки триває свято сиру і вина. Як правильно пити вино, в які келихи його можна наливати, і з яким сиром дегустувати? - кожного охочого можуть навчити там. У дворику Палацу Потоцьких не лише готують сирні страви, але й навчають цього гостей. Отож маємо нагоду смачно провести вихідні.

Квитки на відкриття нового стадіону продають з середи. Втім з тридцяти однієї лише три тисячі у вільному продажу. 350-400 гривень треба викласти, аби його купити. Депутати цього тижня переймалися як це так - відкриття за тиждень, а вони ще не отримали запрошень. Заступник керівника області заспокоїв - усіх запросять, проте як довідався наш кореспондент станом на п’ятницю запрошень ще навіть не надрукували. Саме ж шоу, яке демонструватимуть на Львів-Арені також ще не готове. Проводити репетиції як планували перешкоджає погода.