Люди вважають виборчу систему несправедливою. Якщо у світі це інструмент, щоб впливати на владу, то в Україні люди не вважають, що вибори є інструментом формування і впливу на владу, – повідомив 3 жовтня на прес-конференції голова Львівської обласної організації «Комітету виборців України» Роман Кошовий.
«На сьогодні ініціаторами дискусії про реформування виборчої системи є не громадськість, а політичні партії. Тому, я переконаний, основна мета змін закону про вибори до Верховної Ради – не створити оптимальну виборчу систему, а максимально законсервувати себе в парламенті для правлячих політичних сил», – наголосив він.
Р.Кошовий прокоментував: «На сьогодні, як це не прикро, наше виборче законодавство постійно погіршується. Перша причина, що парламентарі не дотримуються зобов’язань, які взяла на себе держава. Зокрема, щоб не змінювати виборче законодавство за рік до виборів. Зміни виводяться з намагання зберегти себе у владі і з політичної доцільності – чи матиме правляча партія більшість у парламенті».
Експерт прокоментував пропозицію законопроекту підняти прохідний бар’єр для політичних партій з 3% до 5%: «Я виступаю за те, що якщо є в Україні будь-яка маргінальна група, хоча б 100 тис. осіб, щоб вони могли мати свого представника у парламенті. Тому я за низький прохідний бар’єр. Якщо говоримо про 5%, то лише групи в 1-2 млн осіб зможуть мати свого представника у парламенті. За таких умов ні про представленість національних меншин у парламенті, чи інші невеликих груп виборців, об’єднаних певними спільними інтересами, ми не можемо. Підняття прохідного бар’єру підсилить лише ті великі партії, які сьогодні існують».