Яким має бути останнє підживлення смородини в сезоні: поради досвідчених садівників

13:28, 10 жовтня 2023

Багато садівників і городників уже встигли частково підготувати свої смородинові кущі до настання зими, адже від цього залежить майбутній урожай ягід. Потрібно подбати також і про правильне підживлення у вересні-жовтні, пише Ukr.Media.

Підготовка смородини до зими може позначитися не тільки на кількості зібраних ягід, а й на їхній якості. Важливим аспектом зимової підготовки смородини є коректний вибір і застосування комплексу добрив, від чого залежить здоров'я і життєздатність кущів.

Якщо метою є забезпечення смородини всіма необхідними поживними речовинами, слід розвести 30 г сульфату калію в 10 л води і провести полив смородини з використанням цього розчину. Проте цього може виявитися недостатньо для того, щоб повною мірою відшкодувати поживні втрати смородини після врожаю.

Для додаткового живлення рослин потрібно приготувати такий склад: на кожне відро води варто додати 20 г суперфосфату і ретельно перемішати, а потім полити смородиновий кущ.

Як пише ТСН, щоб наступного сезону отримати великі ягоди, можна скористатися як мінеральними, так і органічними добривами.

1. Суміш амофосу та сульфату калію. Це найкращі добрива для того, щоб підживити кущі смородини восени. Їх треба вносити сухими. На один кілограм амофосу необхідно взяти півкілограма сульфату калію. Під кожен кущ треба розсипати 4-5 столових ложок суміші добрив. Деякі садівники розводять 2 столові ложки сульфату калію в 10 літрах води для поливання кущів, як ми писали вище.

2. Органічні добрива. Біля смородини треба обов’язково розкидати відро компосту чи перегною і розсипати півлітра деревного попелу. Не варто біля кущів розкидати свіжий гній, оскільки це може їх попалити.

3. Картопляне лушпиння. Замість перегною можна використовувати лушпиння з картоплі. Його треба розкидати навколо кущів, а потім прикрити шаром тирси чи перегною. Це дозволить підживити ґрунт, зберегти вологу навколо кущів і дасть можливість запобігти зростанню бур’янів.

4. Дріжджі. Для приготування підживлення треба взяти 100 грамів свіжих чи 30 грамів сухих дріжджів і розвести їх в одному літрі води. Для того, щоб добриво швидше забродило, до суміші треба додати 0,5 склянки цукру і все ретельно перемішати. Необхідно, щоб цукор і дріжджі розчинилися у воді. Після цього до приготованої суміші треба додати 4 літри теплої води та залишити в темному місці на кілька діб. Кожного дня треба ретельно перемішувати підживлення. Отримані добрива необхідно розділити на рівні частини по одному літру. Кожен літр розвести в 9 літрах чистої води. Таким чином треба поливати кущі смородини в теплу суху погоду, по 3-5 літрів суміші на 1 кущ.