Пік кризи в Україні буде восени, - експерти

14:20, 2 квітня 2009

За оцінками багатьох експертів, пік економічної кризи в Україні ще не минув. Цілком імовірно, що його варто очікувати восени, у період передвиборної кампанії. Тому рішення проводити президентські вибори у жовтні, а будь-які вибори є чинником нестабільності, для української економіки невигідно. На думку начальника аналітичного департаменту компанії "Ренесанс девелопмент" Владислава Перевишка, це може негативно вплинути на інвестиційний клімат, - інформує Радіо "Свобода".

"Більшість аналітиків прогнозують на осінь погіршення ситуації, так ще й на додаток політична нестабільність жодним чином нам не потрібна. Політична нестабільність і так поглибить ситуацію, яка зараз не найкраща. З економічного погляду вибори - це зайвий чинник нестабільності. В умовах того, що нам потрібні інвестиції в усі сфери, чинник, який дестабілізує відносини, нам абсолютно не потрібний", - вважає Перевишко.

Проте в експертному середовищі існують інші думки. Якщо враховувати, що з початку фінансово-економічної кризи влада не дуже багато уваги приділяла його подоланню, то для української економіки було б набагато краще, якби вибори відбулися швидше, говорить в інтерв'ю Радіо "Свобода" директор Міжнародного інституту приватизації Олександр Рябченко: "Я не бачу, щоб влада і за відсутності виборів задіювала якісь ефективні кроки з подолання економічної кризи. Тому що швидше вибори закінчаться, то краще буде для держави й економіки. Тому ліпше, якщо вони відбудуться у жовтні. З економічного погляду доцільніше їх проводити раніше, а не перебувати у невизначеності".

Для того, щоб приймати антикризові рішення, влада має йти на непопулярні кроки, зазначає Рябченко. А, зважаючи на близькість виборів, робити це нікому не вигідно. Тому дієвих кроків, спрямованих на подолання кризи, можна чекати лише після їх проведення.