6 липня компанія Niantic офіційно запустила гру Pokemon GO. За тиждень додаток став одним з найпопулярніших у світі – щоденна кількість його користувачів перевищила кількість користувачів Twitter. А за даними Google, Pokemon GO шукають в інтернеті частіше, ніж порно.
Хоча в Україні гра ще не стартувала, львів'яни вже активно шукають покемонів. ZAXID.NET відповідає на питання - хто такі покемони, навіщо їх ловити і де шукати.
Хто такі покемони?
Покемони – віртуальні кишенькові монстри (назва походить «pocket monsters»), яких вигадала японська компанія відеоігор Nintendo. Але чимало людей познайомились з покемонами завдяки однойменному аніме-серіалу, перша серія якого вийшла у 1997 році. Серіал про покемонів та підлітків, які їх тренують, показували у 74 країнах світу.
Перші ігри з серії про покемонів (Pokemon Red і Pokemon Blue) для консолі Game Boy від Nintendo у 1996 році. Гравець мав подорожувати віртуальним світом, ловити покемонів та тренувати їх. Одні покемони могли вступати в бійки з іншими покемонами, а гравець виступав у ролі тренера.
У першій версії гри був 151 покемон (стільки ж, скільки зараз є в Pokemon GO). Всього існує понад 700 покемонів.
Як у це грати?
Pokemon GO – це гра, що базується на технології доповненої реальності. За допомогою GPS додаток визначає місцезнаходження гравця. Щоб рухатись у грі, треба рухатись по-справжньому. Щоби зловити покемона та отримати бонуси, які дозволяють «прокачати» гравця та його підопічних, треба ходити містом із смартфоном, на якому працює гра. Покемонів можна зустріти у будь-яких точках міського простору – це називається PokeStop. Якщо підійти достатньо близько до PokeStop, то можна отримати покекулі та яйця, з яких згодом вилупляться маленькі монстри. Покекулі потрібні, щоб ловити покемонів.
Зустріти покемонів можна будь-де. Спочатку гравцеві показують карту місцевості, де можна побачити, чи нема по сусідству якогось покемона. Якщо підійти достатньо близько, покемон з’явиться на екрані смартфона. Щоб його зловити, треба кинути в нього покекулю.
Чим вищий рівень гравця, тим більше шансів зустріти рідкісного покемона.
Грати у Pokemon GO можна разом з друзями. Якщо ви разом знайдете «тренувальні центри» - їх можна захопити. Такі центри допомагають накопичити «досвід» у грі та тренувати своїх покемонів.
Хтось на цьому заробить?
Гра Pokemon GO вийшла у версії для смартфонів на iOS та Android. Скачати гру можна безкоштовно – але деякі додаткові опції у ній є платними.
За добу Pokemon GO заробляє 1,6 млн доларів лише серед користувачів айфонів.
У понеділок ціни на акції компанії, яка вважалася аутсайдером на ринку ігор для мобільних телефонів, підскочили на 25% і продовжили зростання, досягнувши сьогодні вранці позначки 56%, передає ВВС.
Видання TechCrunch наводить слова CEO компанії Niantic, яка розробила гру, Джона Ганке, який заявив, що невдовзі у грі з'являться «спонсорські локації», які стануть додатковим джерелом монетизації. За певну плату компанії зможуть отримати можливість стати популярнішими на віртуальній карті, приваблюючи таким чином нових відвідувачів.
Чиказький Арт-інститут запрошує до себе відвідувачів, приваблюючи можливістю вполювати покемонів
Це може бути небезпечно – ходити темними провулками і шукати віртуальних звіряток?
Система Pokemon GO намагається ховати «покестопи» між міськими об'єктами та іншими помітними локаціями – пам'ятниками, парками, музеями тощо. Але за час покемонової лихоманки, одна дівчина встигла знайти не тільки покемона, але й труп. А в штаті Міссурі зловмисники відслідковували користувачів за допомогою додатку, щоб відбирати їхні смартфони.
Також кілька незручних ситуацій виникло із різними меморіальними комплексами (наприклад, поблизу пам'ятника жертвам терактів 11 вересня в Нью-Йорку, у музеї Голокосту в Вашингтоні, у концтаборі в Аушвіці), де також помітили покемонів. Адміністрація цих та інших подібних установ вже звернулась до авторів гри з проханням не розміщувати на цих територіях покемонів, а відвідувачів попросили втриматись від полювання.
А у Львові є покемони?
Офіційно гра в Україні ще не запустилась. Але ті користувачі, які вже встановили собі додаток, стверджують – у Львові покемони є.
Покемонів бачили на вул. Замарстинівській (фото Тараса Круца)
Зокрема, їх ловили біля Цирку, на Замарстинівській, на проспекті Чорновола, біля ТРЦ «Форум Львів», в iHub та навіть у редакції ZAXID.NET :).
Бульбазавр у офісі ZAXID.NET
Як встановити гру в Україні
Офіційно гра не підтримується на території України. Але покемони у нас є і ловити їх можна. Ось що треба зробити,щоб встановити додаток на свій смартфон, як пише британський сайт Ars Technica:
Для користувачів iOS:
- Вийти зі свого акаунта Apple ID в App Store
- Змінити у налаштуваннях свій регіон на той, у якому офіційно запущена гра (США, Австралія чи Нова Зеландія)
- Спробувати скачати будь-який додаток в App Store – вам запропонують завести Apple ID. Зареєструйте Apple ID на іншу електронну пошту та вкажіть у якості місця проживання країну з тих, які перераховані вище. Необхідно буде також вказати адресу та поштовий індекс. Банківські реквізити вказувати не обов’язково.
- Після цього Pokémon Go стане доступним для скачування. Якщо ви повернетесь на свій основний Apple ID, то гра працюватиме – але робити покупки у ній буде неможливо.
Стати ловцями покемонів користувачам Android буде складніше. Скачати гру з Google Play не вийде – доведеться шукати файл на сторонніх ресурсах (попередньо дозволивши у налаштуваннях телефону встановлювати сторонні додатки). Гра буде доступна лише користувачам Android версії 4.4 и вище, а також не працюватиме на смартфонах із процессором Intel.
Та хто у таке буде грати?
6 липня гра Pokemon GO з’явилась у США, Австралії та Новій Зеландії. Згодом до країн, де вона офіційно працює, додались Великобританія та Німеччина. В середньому користувачі використовують додаток 43 хвилини на день – що більше, ніж WhatsApp, Snapchat и Instagram (такі цифри наводить «Медуза»). А кількість користувачів вже випередила користувачів Twitter.
Полювання на покемонів не можуть зупинити навіть пологи власної дружини
Покемонів ловлять навіть поліцейські Нью-Йорка та президент Ізраїлю :)
Причин такої популярності цієї гри може бути кілька. По-перше, це гра із доповненою реальністю - тобто вона змушує гравців рухатись. Користувачі популярного американського ресурсу Reddit радіють, що ця гра допомогає дітям вийти на вулицю та почати спілкуватись з однолітками.
А по-друге, ті, хто виріс на старих іграх Nintendo та на аніме, тепер можуть заново зануритись у дитинство - і, як головний герой серіалу Еш, крикнути: «Пікачу, я обираю тебе!»