Піккардійці разом з незрячими дітками працюють над записом пісенного диску «Казка на білих лапах». Щоправда, поки що працюють окремо: «Піккардійська терція» — у Львові, а діти — кожен в своєму місті.
Те, що робиться в студії піккардійців – окутане таємницею. Бо для знаних вокалістів це лише початковий етап вивчення досі незнаних пісень Нудика. А це не так просто. Однак саме ці дев'ять композицій-колядок взимку, 23 січня, заспівали незрячі дітки з цілої України в музичному дійстві «Казка на білих лапах» в Палаці імені Хоткевича.
«Тоді ми вирішили зробити так, щоби діти співали просто під мінус-фонограми. Композитор Юрко Саєнко зробив мінус-фонограми. І діти співали. А зараз, з «Піккардійською терцією», ми хочемо відтворити це у повноцінному проектному аудіозаписі. Він так і називатиметься «Казка на білих лапах» , — розповів вокаліст «Піккардійської терції», ідейник «Казки на білих лапах» Славко Нудик.
Тож піккардійці мають аранжувати колядки, вивчити їх й записати свій спів. А відтак розіслати запис незрячій малечі у Дніпропетровську, Миколаївську, Рівненську, Тернопільську, Франківську області, аби й ті ще встигли вивчити нове звучання. Бо вже 18 серпня чотирнадцять дітлахів, серед яких і сироти, і всиновлені, з'їдуться до Львова на спільні записи із зірками і знайомство.
«Діти зможуть обстежити на дотик кожного учасника Терції. Познайомитися, почути кожної зірки голос. Я дуже шкодую, що мені зараз не вісім, не десять років. Я не маю такої нагоди співати з Терцією. Про це я справді шкодую..», — поділилася емоціями директорка ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю» Оксана Потимко.
«Ми відсилаємо зараз дітям нашу «демку», плюс ми наспівуємо там пісні. Бо, можливо, трішки змінили десь ритм, мелодику. Мінімально. Щоб малеча собі могла вслухатись, пристосуватись. І я впевнений, що в нас все вдасться!», — пояснив вокаліст «Піккардійської терції» Андрій Карпаль.
Цей компакт-диск взявся фінансувати Український культурний фонд. Виділив 484 тис. гривень. Адже платівка «Казка на білих лапах» зробить світ добрішим. І, можливо, допоможе незрячій малечі вийти на ще більшу сцену.
«Діти, коли чують про свої можливості, то кажуть: або «Вау!», або «Ой!», або «О!!!». Бо в них очікування від світу, можливо, не надто високі, а тут їм така нагода відкривається»,— підсумувала директорка ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю» Оксана Потимко.
Наприкінці осені диск накладом у тисячу примірників безкоштовно розповсюдять по всій Україні.