Пільговики Львова просять генпрокурора скасувати обмеження на проїзд

14:03, 19 березня 2015

Громадські організації Львова, які представляють інтереси пільговиків, з допомогою депутата ВР звернулись до генпрокурора України з вимогою скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про обмеження часу проїзду у маршрутках Львова для пільговиків. Про це, сьогодні, 19 березня, громадські активісти повідомили на прес-конференції.

Активісти нагадали, що рішення виконкому порушує 19 законів України.

Представник ГО «Розвиток громади» Юрій Татомир зауважив, що в інших містах України також діють обмеження для пільговиків. Однак львів’яни не збираються терпіти порушення своїх прав, тому звернулись до перших осіб держави - президента, генпрокурора, міністра внутрішніх справ та прем’єр-міністра з проханням проконтролювати ситуацію із скасуванням рішення виконавчого комітету.

Заступник голови ГО «Спілка багатодітних сімей Львівщини» Михайло Галущак підрахував, що сім'я, у якій є, до прикладу, дев’ять дітей, повинна витрачати на проїзд у громадському транспорті 300 грн щотижня.

«Дітям потрібно їздити до школи зранку. Більшість з них о 09:00 мають бути на заняттях. Міська влада не дозволяє їм у ці години їздити безкоштовно, відтак порушує право дітей на освіту», - заявив Галущак.

Мати шістьох дітей Осана Михайлишин поскаржилась, що обмеження часу проїзду у громадському транспорті вдарило по сімейному бюджету. Через рішення виконкому возити дітей на додаткові спортивні заняття щовечора стало надто дорого.

Михайло Галущак  додав, що коли виконком приймав таке рішення, то долар і пальне коштували дорожче. Зараз ціни на пальне знизились, але обмеження для пільговиків досі діє.

Начальник управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Юрій Голець пояснив, що поки обмежують час проїзду для пільговиків, доти не піднімають тарифи на проїзд.

«У теперішньому тарифі на проїзд закладена ціна пального 16 грн/літр, а зараз ціна на пальне становить близько 22 грн/літр. Відтак не підвищувати тариф ми можемо тільки обмеживши проїзд пільговим категоріям у години пік», - пояснив він.

Крім того, Голець додав, що держава компенсовує міській владі тільки 8,4% коштів, що витрачаються на проїзд пільговиків.

«За 2015 рік ми повинні компенсувати перевізникам 119 млн грн за проїзд пільговиків. Хоча держава виділяє на компенсацію тільки 10 млн грн», - розповів чиновник.

Представники ГО «Розвиток громади», «Щаслива родина», «Рабів до раю не пускають», «Українська спілка учасників АТО» наголошують, що домагатимуться скасування пільг винятково в межах правового поля.

Нагадаємо, 10 березня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення, згідно з яким з 11 березня до 1 червня львів’яни зможуть користуватись пільговим проїздом у громадському транспорті лише з 10:00 до 16:00.