Пільговики вимагають скасувати транспортні обмеження для них через прокуратуру

19:44, 19 березня 2015

Уже тиждень у Львові діє правило: пільги на проїзд тільки з десятої ранку до четвертої дня. Тож львівські пенсіонери скаржаться, їм доводиться постійно сперечатись із водіями маршруток.

Кажуть, рішення виконкому порушує 19 законів та постанов Кабміну. Такі нововведення суттєво не вплинули і на доходи — підтверджують перевізники. І наполягають, що треба піднімати тариф.

Мати шести дітей Оксана Михайлишин каже, обмеження суттєво впливає на її сімейний бюджет. Адже тепер доведеться витрачати на транспорт більше тисячі гривень щомісяця.

З вимогою скасувати рішення громадські організації звернулись до всіх можливих інстанцій. Лише до міської прокуратури надійшло одинадцять звернень.

Прокуратура міста підготувала позов до Львівського окружного адміністративного суду і скерувала, щоб визнати це рішення протиправним і скасувати, — пояснила заступник прокурора Львова Ірина Квас.

В міській раді пояснюють, що це єдиний спосіб стримати тариф та повноцінно забезпечити місто транспортом. 

У комунальному АТП-1 кажуть, за рахунок пільговиків збільшили виручку на деяких мартшутах на 5 - 15 відсотків. Втім, ці кошти не дозволяють їм вийти в плюс.

За словами заступника директора АТП-1 Олександра Струтинського, розмір щоденних збитків перевізників зменшився до 13- 15 тисяч.

Тож питання нових тарифів залишається відкритим. Особливо, коли в інших містах тарифи зросли ще до подорожчання палива. Мешканці кількох обласних центрів вже платять за проїзд більше. Так, наприкінці лютого в Хмельницькому встановили тариф 3 гривні 50 копійок. Така ж ситуація у Запоріжжі.  Мешканці Дніпропетровська платять за маршрутку на 50 копійок дорожче. А за проїзд у столиці доведеться заплатити 6 гривень.

За підрахунками львівських перевізників, користувачі транспорту у нашому місті повинні платити за проїзд не менше чотирьох п'ятдесят. Свої розрахунки вони подали до міської ради.