Пільговиків на Львівщині безкоштовно возитимуть до весни

16:57, 28 грудня 2016

На Львівщині готують до впровадження пілотний проект з монетизації пільг. Запрацювати він мав би до першого квітня. Про це під час прес-конференції сьогодні, 28 грудня, повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

За його словами, проект ще раніше подали на розгляд уряду. «Після останньої розмови у Львівській ОДА Олег Синютка сказав нам, що для впровадження цього пілотного проекту їм необхідно буде три місяці. Тому автотранспортні підприємства погодились упродовж першого кварталу наступного року перевозити пільговиків в звиклому режимі – як і раніше. Тому що за три місяці нам пообіцяли питання вирішити. Натомість обласні та районні ради повинні до 30 січня визначити суми грошей, які їм потрібні для компенсації за пільгові перевезення у першому кварталі наступного року. А управління соцзахисту мають укласти угоди з транспортними підприємствами», ― розповів Іван Велійка.

«Натомість, із 1 квітня, коли почне діяти пілотний проект, усі пасажири матимуть рівні права і платитимуть за проїзд», ― наголосив голова Асоціації перевізників.

«Якщо до 1 квітня пілотний проект не почне працювати, ми, звичайно, ще почекаємо місяць-другий, бо хотіли б з розумінням ставитися до влади. Але далі змушені будемо припинити безкоштовні перевезення. Хоча ми розуміємо, що це проблема не місцевої влади, а центральної, яка однією рукою роздає пільги, а другою кидає видатки на них на місця», ― додав директор ТзОВ «Самбірська АТП-14608» Іван Романяк.

За умовами проекту кошти на оплату проїзду пільговики мали б отримувати як додаток до пенсії або на окремий банківський рахунок. Ці гроші скоріше за все будуть надходити із місцевих бюджетів, оскільки держава ці зобов’язання із себе зняла.

На Львівщині зараз офіційно налічують 713 тисяч пільговиків. Для їхнього перевезення на рік потрібно 240 млн грн. З обласного бюджету міжміські перевізники отримали лише 15 млн, повідомили транспортники.

«Наскільки мені відомо, ухвалою сесії Львівської міськради із міського бюджету на пільгові перевезення виділяють 20 млн грн. На сьогодні місто Львів – одне з небагатьох, де є такі відшкодування», ― зазначив Іван Велійка.

«Ми готові навіть їхати до Києва з акціями протесту, щоб натиснути на уряд заради впровадження на Львівщині пілотного проекту монетизації пільг. Зараз головна перешкода – відсутність постанови Кабміну про початок цього проекту. Як нам повідомили у міністерстві транспорту та інфраструктури, текст такої постанови уже напрацьований і вона на стадії подання до Кабміну», ― підсумував голова Асоціації перевізників Львівщини.