Пішоходи у пріоритеті, - Садовий про ремонти доріг Львова

14:35, 9 липня 2012

6 липня на ZAXID.NET відбувся чат з міським головою Львова Андрієм Садовим, на якому він відповів на запитання читачів. У цьому блоці опубліковано відповіді на питання, пов’язані з ремонтами доріг та благоустроєм Львова.

Якщо міська влада виділила гроші на ремонт в туалетах школи, чому в школі №38 збирали гроші з батьків по 60 гривень. Куди підуть кошти, зібрані батьками, директор школи відповісти не зміг?

На цю школу виділено 168 тисяч гривень. За ті кошти буде зроблено повністю один туалет. Депутати, на превеликий жаль, не підтримали мою пропозицію зробити ремонт у всіх туалетах, у всіх школах міста Львова, тому сума, яка пішла, це більше 4 млн грн. Якщо ж батьки за свої власні кошти хочуть ще один туалет відремонтувати, це було б добре. Враховуючи ваше звернення, я попрошу управління освіти, спільно з управлінням контролю й аудиту, а також дам доручення, цю ситуацію вивчити щоб запросити директора і зрозуміти, які кошти вони збирали, хто збирав і ми вас проінформуємо.

Від редакції:

Управління освіти Львівської міської ради розглянуло скаргу щодо сплати батьками СЗШ №38 коштів в сумі 60 грн для проведення ремонтних робіт.

За результатами розгляду отримано інформацію від директора школи п. Гаврилишина В., відповідно до якої встановлено, що ще в березні була проведена зустріч дирекції школи з класними керівниками та головами батьківських комітетів початкових класів щодо покращення санітарно - гігієнічних умов навчання та створення належного комфорту в туалетних кімнатах для учнів 1-4-х класів. Туалетні кімнати капітально не ремонтувались і потребують ремонту.

Пропозиція батьків - обговорити це питання на класних батьківських зборах, запропонувавши батькам долучитися до проведення ремонту санвузлів 1-го поверху, котрий використовують для учнів початкової школи.

 В період з 13 до 22 березня були проведені класні батьківські збори в початкових класах.

Результати зборів:

•             створено оргкомітет з батьків школи для вирішення цього питання. Головою оргкомітету обрано Дигдалович Ольгу (маму дитини 2-А  класу).

•             прийнято рішення зібрати кошти в сумі 60 грн для закупівлі сантехнічного обладнання, плитки та інших матеріалів для проведення ремонтних робіт туалетів 1-го поверху. За наявності в сім’ї двох учнів початкових класів  збирати по 30 грн. Не збирати кошти з сиріт та малозабезпечених родин. Це - добровільна пожертва.

•             Всього було зібрано 3760 грн.

26 квітня 2012 року було прийнято ухвалу сесії, котрою виділено кошти на ремонт туалетних кімнат в школах міста. Батькам школи було про це повідомлено і батьки мали прийняти рішення щодо висловленої раніше пропозиції, так як в школі є потреба відремонтувати всі туалети.

29 травня на загальношкільному звіті школи директор школи Гаврилишин В. поінформував батьків про виділення коштів в сумі 138 тис. грн. для ремонту санвузлів, що батьки сприйняли похвально.

За інформацією школи зараз кошти, зібрані батьками, знаходяться у представників батьківських комітетів. Про подальше їх використання буде прийнято рішення на батьківських зборах у вересні.

Управління освіти зобов'язало адміністрацію школи у роботі з батьками дотримуватись вимог чинного законодавства, проводити роботу щодо  гласності і прозорості в питанні використання залучених коштів, забезпечивши звітність як батьків, так і дирекції школи. Це питання перебуває на постійному контролі в управлінні освіти.

 

Пропозиція, щоб ви поговорили з підприємцями, щоб вони дали кошти на ремонт фасадів по вулиці Городоцькій, Бандери та іншими?

Силою змусити не можна. А спілкуватися з людьми для того, щоб вони долучалися до того, щоб Львів ставав кращим, – ми це робимо, і це ми будемо робити. Наприклад, на Городоцькій, де ми робили роботу по вулиці Чернівецькій, там два фасади будинків роблять підприємці за власний кошт.

Чому так довго ремонтують фасад Універмагу на площі Ринок?

Це питання до орендарів. Я би хотів, щоб цей ремонт закінчився якомога скоріше. Спробуємо на цей процес вплинути згідно чинного законодавства.

Коли будуть ремонтувати фасади в центрі Львова, на проспекті Свободи і на площі Ринок?

Простий випадок, ми минулого року робили ремонт фасадів двох будинків. Справді, будинки мають зовсім інший вигляд. Але власник одної квартири хоче, щоб були змінені конфігурації вікон, які він зробив з порушенням закону. Хоча ми це робимо за кошти громади. Сьогодні справа в суді. Якщо говорити про інші фасади, то на історичне середовище ми за останні три роки не отримали ні копійки. Те, що ми маємо в міському бюджеті, це дуже невеликі кошти, вони йдуть на ліквідацію аварійності. Я би хотів, щоб у Львові, як свого часу в Кракові, була прийнята окрема програма по збереженню історичної спадщині була підтримка держави.  Бо без державної підтримки ми цей алмаз не зможемо зробити діамантом.

Коли буде відремонтований будинок біля пам’ятника Міцкевичу?

Ця ділянка сьогодні знаходиться у власності комерційної структури. Яка мала би там збудувати готель. Шкода, що вони не можуть почати реалізацію цього проекту, тому що тривають судові процеси.

Звідки запах в місті, хто винуватий, як можна ліквідувати, адже під час Євро запаху не було?

Запах був і під час Євро, він є і сьогодні. І цей запах як правило він є певних районах міста, які мають наближення до так званого дріжджового заводу (Ензим – ред.). На сьогоднішній день це підприємство отримує кожного місяця від міста претензії на достатньо великі суми. Якщо це підприємство і ряд інших підприємств не зрозуміють важливості вирішення цієї проблеми, очищення своїх власних стоків, перед тим як скидати їх в міську мережу, то я не виключаю питання закриття тих підприємств на території міста Львова.

  

Коли будуть капітально відремонтовані вулиця Хуторівка і проспект Червоної Калини?

В цьому році, на превеликий жаль, коштів недостатньо, будемо пропонувати це в бюджеті 2013-2014 року.

Узбіччя доріг, по яких зазвичай їдуть велосипедисти, у такому стані, що це небезпечно. Чи планується приділити цьому більше уваги?

Приділяємо. Ми прийняли на виконавчому комітеті комплексну програму по розвитку велоінфраструктури. Ми собі поставили за мету не просто збільшити кількість велодоріг, а кардинально змінити сам принцип. На першому місці у Львові сьогодні є пішохід, на другому велосипедист, на третьому – власник великого автотранспорту. Для мене є важливим громадський транспорт, щоб пішохід міг у разі потреби їхати, для мене є важливим сьогодні ремонт хідників. Якщо ми минулі роки багато потратили на ремонт доріг то я хочу, щоб ми також не забували про хідники і про вело доріжки . Цьому буде присвячено дуже багато уваги і в плані фінансів також.

Хочеться бачити інформацію по ремонтам доріг у вигляді таблиці з зазначенням виконавця, вартості робіт, строків, гарантійних термінів на сайті ЛМР.

Це має бути на кожній дорозі, де це робиться. А на сайті – не бачу проблем… Були би гроші на ремонти, а на сайті розмістити інформацію нема проблеми.

Чому не проводяться вчасно поточні ремонти доріг, як наслідок – виникають численні ями, утворенню яких можна було б уникнути?

Питання коштів.

Чи будуть зроблені на вул. Г.Чупринки розмітка пішохідних переходів та світлофори?

Буде.

Коли будуть ремонтувати хідники у Львові? Їхній стан жахливий у всьому місті.

Торік навели порядок на проспекті Свободи, на площі Ринок, по тих нових дорогах, де ми робимо ремонти, по Городоцькій, по Мельника, Чупринки, Коновальця. Всьому свій час, це не робиться за один день, поступово.

Чи будуть продовжувати облаштовувати велодоріжки у Львові?

Будуть, активно.

Посприяйте, будь ласка, встановленню біля Статуї Матері Божої, що на проспекті Свободи, постерунку зовнішнього спостереження з працівників МВС чи СБУ, природно, що в цивільному. Бодай постежать довкола десь після десятої вечора до першої ночі. Двічі бачив, як молодь займається блюзнірством над Статуєю.

Є чергування патрулів цілодобове в місті. І в плані безпеки місто Львів є дуже безпечним, що є позитивом. Але можуть бути неординарні ситуації і на них треба дуже мобільно реагувати. Місто є компактне, тому такі факти моментально «присікають».

Чи встигнете Ви зробити трамвайне кільце Шевченка-Городоцька до кінця цього року?

У планах це є. Зараз вирішуються юридичні проблеми. Будемо пробувати, але гарантії зараз дати неможливо. Головне, щоб була підтримка реалізації цих проектів. Ми сьогодні працюємо, маючи багато непорозуміння навіть від центральної влади.

Коли буде зроблена транспортна розв’язка Стрийська-Наукова?

Планували її робити цього року. З грошами, звичайно, є проблеми, тому що ми на сьогодні не отримали від держави 220 млн грн за виконані роботи минулого року. Тому говорити з підрядними про роботу в борг немає можливості. Надійдуть кошти – будемо роботи.

Коли розпочнеться будівництво вулиці Демнянської? За реконструкцію чи ремонт не може бути й мови, адже там ніколи не існувало дороги. Там постійно відбуваються злочини, бо немає належного освітлення. Вона існує адміністративно, існує на картах, вона навіть сучасно ознакована, але її немає фізично.

Цього року ми не зможемо провести на цій вулиці відповідні роботи через брак фінансування. Але пропозицію по ремонту цієї вулиці буде внесено у титульні списки районною адміністрацією на наступний рік.

  

Шановний Андрію Івановичу, ви говорили що в 2011 році буде продовжено будівництво вулиці Княгині Ольги від вулиці Наукової до вулиці Стрийської. Чи завершено будівництво?

Так, дійсно, у планах до ЄВРО-2012 було продовження вулиці Княгині Ольги до вулиці Стрийської. Більше того, вона мала через вул. Вернадського іти на Сихів. Там мав навіть бути трамвайний маршрут. Проте через недостатність фінансування цей проект втілити в життя нам не вдалось.

Скажіть коли відремонтують вулицю Виговського від Мотозаводу до Південного?

Цього року ремонту вул. Виговського у планах нема. Будемо пропонувати цей об’єкт в бюджеті наступних років.

Одно время планировалось построить новую дорогу которая напрямую бы связала Левандовку и Рясне, есть ли она в планах сейчас?

На сьогоднішній день про будівництво нової дороги з Левандівки на Рясне не йдеться. Коштів не достатньо на все одразу, тому першочергово ремонтуємо ті дороги, які у поганому стані.

Какое будущее у железнодорожной линии Подзамче-Лычаков? Будет ли там пассажирское движение? Будет ли город добиваться/софинансировать строительство высоких железнодожних платформ хотя бы в черте горда и на главном/пригородном вокзалах при их реконструкции?

Вирішення цього питання у компетенції Львівської залізниці. Прошу скерувати своє звернення до них.

Отремонтируют ли в скором времени придомовые дороги на ул. Вл.Великого в районе магазина Океан и Аквапарка?

Цього року капітального ремонту дорожнього полотна біля магазину «Океан» не буде у зв’язку з відсутністю коштів. Ями ж вже ремонтують. Зараз відремонтована частина дороги від магазину «Океан» до будинку №34 (кілька під’їздів). В районі «Аквапарку» на вул. Княгині Ольги нова дорога. З боку будинків №46-82 дорога в процесі ремонту.

Скажіть, будь ласка, а коли закінчать ремонт дороги на проміжку від Дублян до Гамаліївки? А то не доклали трішки асфальту. І вже нема ні турків, ні техніки. Їм залишилось 1-2 дні. Їздити проблематично.

Дякую за ваше запитання. Але дорога, про яку ви запитуєте, не у компетенції міста. Прошу звертатись у обласну адміністрацію, адже за цей об’єкт відповідає Облавтодор.

Скажите когда планируется достроить путепровод на перекрёстке улиц Научная и Княгини Ольги?

У планах було добудувати цю гілку ще до ЄВРО-2012. Проте через недостатність коштів нам не вдалось реалізувати цей проект. Для добудови цієї розв’язки потрібно ще близько 30 мільйонів гривень. Буде пропонувати ці роботи у бюджеті на наступний рік.

Существуют ли какие то планы по развитию городской электрички?

Колись по Львову їздив електропоїзд із Сихова, але цей проект не був фінансово виправданий.

Какие новые улицы планируется открыть (Вернадского, Ряшивська ?) к Евробаскету-2015? будет ли построена к этой дате развязка на пересечений улиц Научная-Стрыйская и Кульпарковская-Научная?

Так, до Євробаскету нам потрібно добудувати ці стратегічні дороги. Але це залежатиме від фінансування. Розв’язка Кульпарківська-Наукова входить у проект будівництва вулиці Ряшівської, тому коли будуватиметься Ряшівська, тоді і буде будуватись ця розв’язка. Залежить від фінансування і розв’язка вулиць Стрийська-Наукова, адже на проект дворівневої розв’язки там потрібно близько 350 млн гривень.

Когда наконец полностью закольцевают львовскую кольцевую автодорогу?

Кільцева дорога перебуває у підпорядкуванні Львівської обласної державної адміністрації, тому ми не компетентні коментувати такі питання.

Чи будуть далі будувати велодоріжки?

Всі вулиці у Львові, які заплановано реконструювати, у проектах реконструкції передбачають велодоріжки у відповідності до офіційної схеми веломережі Львова.

До прикладу, зараз завершується будівництво велодоріжки на вул. Пасічній. На вул. Залізняка теж проходитиме велодоріжка, яка, згідно зі схемою велосипедної мережі міста, є важливим сполученням між двома веломагістралями, які пролягатимуть по вулицях Городоцькій і Гіпсовій. Відтак, у липні веломережа Львова розшириться ще на 3 км. Цього року ще очікується будівництво велодоріжок на вул. Богданівській, вул. Стуса, пр. Червоної Калини, вул. Коперника (від вул. Бандери до вул. Словацького),  вул. Городоцька (від вул. Менцинського до вул. Шевченка). Можливе також отримання гранту Євросоюзу на центральне велокільце.

У 2011р. у Рясному почали будувати велодоріжки, не закінчили, у цьому році навіть не починали, вже порозтягували бордюри. На збудованій турками дорозі біля ВЕБАСТО вже відвалюються бордюри, а біля будинку №388 під час дощу утворюється озеро.

Роботи там виконані на 60%, але призупинені через недофінансування. На цей ремонт передбачено кошти з Кабміну. Поки що очікуємо надходження коштів з Києва. Але наразі ми шукаємо усі можливі варіанти фінансування і роботи обов’язково будуть продовжені.

  

Скажіть це правда, що цього року ремонтуватимуть вулицю Шевченка?

Ремонт дороги на вулиці Шевченка найближчим часом не планується. Нещодавно там районна адміністрація провела ямковий ремонт.

Чи з'єднають частину вулиці Вернадського зі сторони Стрийської з частиною вулиці Вернадського на Сихові? Адже по плану й по назві це одна вулиця.

У проекті закладено з’єднання вулиці Вернадського зі сторони Стрийської та Сихова. На жаль, зараз у нас нема фінансування з державного бюджету, тому цього року виконати ці роботи не вдасться.

Коли вулиця Антонича буде на вулицю подібна? Гаражі (в т.ч. недобудовані) і ями. Можливо, вистачить вже гаражів і якийсь спортивний майданчик на тому клаптику, що лишився, можна зробити?

Сьогодні ми не даємо дозволу на будівництво нових гаражів на території Львова. Пріоритетним завданням у цьому напрямку є будівництво багаторівневих паркінгів. На вул. Антонича функціонує автогаражний кооператив, дозвіл на будівництво якого було надано ще при будівництві Сихівського масиву. Зазначимо, що неподалік на вул. Полуботка виділено ділянку під будівництво багаторівневого паркінгу. Для того, щоб на вул. Антонича там встановили спортивний майданчик, Вам необхідно звернутися із заявою на ім’я міського голови або на ім’я начальника управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.

На вулиці Хуторівка від вул. Стрийської до вул. Чукаріна немає хідників. Поодинокі залишки від хаотично насипаного асфальту в перші роки незалежності нагадують покинуте покинуте місто Прип'ять. Все криве, в горбах і ямах, необрізані кущі, ні одного смітника.

Ремонти вулиць проходять по титульних списках, які погоджуються і затверджуються щороку. У першу чергу ремонтуються найбільш проблемні вулиці. Вул. Хуторівка ремонтувалася на ділянці від вул. Боднарівської до ринку «Шувар», зокрема хідники тут були замощені різаним асфальтобетоном. Також у Сихівському районі проведено часткові ремонти хідників на пр. Червоної Калини. Цього року і наступного ми плануємо максимально привести до ладу усі хідники. Пішоходи у пріоритеті.

Які плани щодо часткового/повного ремонту доріг у Львові? ЄВРО пройшло. Що далі з дорогами? Звідки буде братися фінансування (якщо передбачається ремонт доріг)?

Зараз у місті тривають ремонти менших доріг, які проводяться коштами районних адміністрацій. У Франківському районі триває ремонт вул. Залізняка. У Залізничному районі наступного тижня ремонтуватимуть вул. Широку. Повністю заасфальтують ділянку від церкви до ринку. Триває також ремонт вул. Архипенка на ділянці від вул. Ш. Руставелі до вул. Самійленка, де «Львівгаз» проводить заміну аварійного газопроводу. У Сихівському районі в липні відремонтують вул. Навроцького та Пимоненка. Повністю відновлять 600 м покриття на вул. Жовківській у Шевченківському районі. У Галицькому районі міста замінять асфальтне покриття на бруківку на вул. Ляйнберга. Цього літа також відремонтують дороги на вул. Коперника, вул. Тарнавського, вул. Драгоманова. Також буде відремонтовано вул. Богданівська.

Масштабніші ремонти доріг планують на другу половину липня після проведення тендерів. Йдеться про вул. Городоцьку, Б.Хмельницького, вул. Коперника. На ці ремонти очікуємо фінансування від ЄБРР.

Скажіть чи є можливим озеленення вулиці Городоцької, адже там колись були зелені насадження, тобто чи можна розглянути можливість висаджування низькорослих дерев від церкви Анни і до вулиці Кульпарківської.

Тротуари на вул. Городоцькій - вузькі. Необхідно радитись з екологами, чи дерева там приживуться. Проектом реконструкції вул. Городоцької не було передбачено зелених насаджень, а над проектом працювали спеціалісти. Біля цирку є парк. На вул. Кульпарківській теж ростуть дерева.

Чи буде змінена вся тротуарна плитка по Проспекту Свободи від Оперного театру до Міцкевича,тому що там вся тротуарна плитка потріскана і вищерблена.

У рамках відшкодувань УЄФА після демонтажу фан-зони у центрі міста буде проведено ремонт пішохідної та зеленої зони. Тому тротуари, звичайно ж, будуть відновлені.

Чи буде цього року відремонтована вулиця Чернівецька?

Цього року ремонту вулиці Чернівецької у планах нема. Будемо пропонувати на наступний рік.

Коли збудують вулицю Вернадського до Сихова?

У проекті закладено з’єднання вулиці Вернадського зі сторони Стрийської та Сихова. На жаль, зараз у нас нема фінансування з державного бюджету, тому цього року виконати ці роботи не вдасться.

Скажіть, чи можете ви попросити ЄБРР дати гроші, також на ремонт всієї вулиці Бандери і всієї вулиці Шевченка де їздить трамвай?

Звичайно, місто може попросити ці гроші. Розмір боргових зобов’язань міста ще дозволяє отримати кредит. Так, як ЄБРР почав співпрацю зі Львовом по покращенню інфраструктури, вони зацікавлені все завершити. Ми також зацікавлені в якісній інфраструктурі, що сприяє економічному розвитку та зростанню інвестиційної привабливості міста. Це питання розглядатиметься, проте на сьогодні пріоритетним завданням є завершення робіт по трамвайних маршрутах №2 та №6, продовженню трамвайної колії на Сихів. Після завершення цих робіт ми розглядатимемо можливість нових кредитних угод.

На коли заплановано завершення ремонту Городоцької?

Якщо Ви маєте на увазі ремонт від церкви Анни до Магнусу, то ці роботи виконуватимуть, найімовірніше, наступного року. Капітальний ремонт вул. Городоцької від «Мотозаводу» до вул. Кульпарківської заплановано, проте зараз немає коштів на такі масштабні роботи. Як тільки з’явиться фінансування, будемо розпочинати ремонт.

Коли почнуть ремонтувати Городоцьку і робити трамвай на Сихів?

Роботи, на жаль, не почнуться у липні. Є затримка із перерахунком коштів від ЄБРР, тому ми поки не можемо почати ремонт. Якщо погодження документів пройде успішно, роботи можна буде розпочати у серпні-вересні.

Нещодавно була прийнята нова Постанова Кабміну щодо порядку погодження муніципальних гарантій при отриманні кредитів. Ми мали пройти погодження протягом липня, але тепер очікуємо на серпень. Адже, відповідно до нової Постанови Кабміну, знову необхідно пройти погодження на виконкомі, а потім затвердження на сесії. Цей проект передбачає внесок міста, грантові та кредитні кошти.

Чому немає електронного запису в такі установи як паспортні столи, управління державної реєстрації, тощо? Впровадження таких систем коштує смішні гроші (студент може написати за день) та й спрощує життя усім, позбавляє черг та особливо кмітливих "підприємців" які за 100 гривень можуть все зробити чомусь без черги.

Львів активно впроваджує інновації, які дають змогу мешканцям комфортно отримувати послуги. Ми запровадили Центри обслуговування мешканців, щоб львів’яни не змушені були ходити по різних кабінетах посадовців. Запровадили електронне звернення через сайт міської ради. Запровадили запис на прийом в управління соціального захисту по телефону. Такі ініціативи варто було б підтримати і іншим установам.

Андріє Івановичу, доброго дня! У мене запитання щодо благоустрою вулиць та міжквартальних доріг. Бл.10років тому під час заміни водогону було зруйновано вул.Льняну. Також зруйновано пішохідну доріжку з парної сторони вул.Мазепи 14-20, зараз там витоптані стежки як у селі. А ще. під час аварійних робіт Львівводоканал завдав збитків вулицях Тичини та Хвильового. Міжквартальні дороги на вул.Мазепи 14-20 та Хвильового 15-35 знаходяться у незадовільному стані, а водії руйнують зелені насадження. Крім того на вул.Миколайчука, Хвильового, Тичини, ЛІнкольна немає жодної облаштованої зупинки гром.транспорту і водії зупиняються будь-де. Також у моєму районі курсує маршрут №31 з соромними проросійськими написами "Ж/Д вокзал". Є і позитив - відремонтовані вул.Липинського та Чорновола, якими я інколи йду до центру. Проте після ремонту тут забули про тротуари і на їх місці - руїна. А вул.Замарстинівська взагалі у плачевному стані. Вочевидь, Шевченківська РДА не справляється з роботою. А я хотів би, щоб мій район був таким же гарний і зручним для мешканців, як і центр. Знаю, що звертаюсь до Вас недаремно. Вірю, що Ви серйозний чоловік, здатний вирішити будь-яку проблему. Тож сподіваюсь на позитивний результат. Успіхів Вам у роботі! З повагою, Роман.

Шевченківський район справді один з найбільших районів Львова. Проблем багато, але поступово пробуємо вирішувати. Питання хідників – це проблема не лише Шевченківського району. Така ситуація по всьому місто. Ми це знаємо, саме тому цього року плануємо приділити цьому  питанню більше увага. Бо в минулі роки робили капітальні роботи важливих магістралей.

Щодо конкретно Шевченківського району, то цього року тут вже зробили ремонт вул Татарбунарської. Заплановано ремонтувати вул. Жовківську. Наносити пішохідну доріжку. Про критичний стан вул. Льняної знаємо, але коштів на цей рік нема. Спробуємо передбачити фінансування у бюджеті наступного року. Якщо говорити про криті зупинки, то не у всіх місцях, дивлячись з питань безпеки, їх можна облаштувати. Наприклад, на перехресті вул. Миколайчука-Мазепи є заїзна кишеня для транспорту, тому там не доцільно встановлювати криту конструкцію. А на кінцевій вул. Миколайчука така зупинка облаштована. Якщо ж Ви маєте конкретні пропозиції по адресах, прошу Вас звернутись на моє ім’я, і ми їх обов’язково розглянемо.

Коли над нами перестануть знущатися, влаштовуючи в нас під вікнами гучні забави до 1-ої ночі... Врешті решт ми зберемось і влаштуємо "концерт" попід вікнами пана Андрія?

Місто Львів ще 2009 року визнано культурною столицею. Ми проводимо багато цікавих фестивалів, ярмарків, проектів, які зорієнтовані, в першу чергу, на мешканців. Аби вони більше знали про спорт, про танці, про класичну музику. Наприклад, джазовий фестиваль, який ми вже вдруге проводили цього року і будемо проводити наступного – це концерти, яким у світі нема рівня. До Львова з’їжджаються кращі музиканти світу. Тому такі речі, як джаз, як концерти духової музики, ми дозволяємо проводити на пл. Ринок. Інші ж фестивалі чи ярмарки мають чітко дотримуватись норм та обмежень щодо гучності звуку. Про усі порушення цих вимог, прошу інформувати мене через гарячу лінію міста за номером 15-80.

Улица Верхратського 15. Дом трехэтажный. Дому 120 лет. Памятник старого автрийского Львова. Без разрешения Личаковской районной администрации, жителей дома, (квартиры приватизированы) частные лица, ломают фасад здания,  делают новые двери в капитальной несущей стене, перепланировку, реконструкцию газа, водоснабжения, канализации,  строят офис. Помогите.

Справді у цьому будинку було звернення мешканця про переведення приміщення з житлового у нежитлове для облаштування офісу. Усі дозволи мешканець має. Але і до мене, і в районну адміністрацію надійшли скарги від інших мешканців цього будинку про утворення тріщин, у зв’язку з переплануванням приміщень. В суботу комісія Личаківської районної адміністрації вийде на місце і з’ясує причини виникнення тріщин. Як мене інформував керівник району, мешканець має дозвіл переоблаштовувати приміщення під офіс. У разі використання цих приміщень для іншого призначеннями, міська рада заборонить такі дії. Також мешканець хоче відновити прохід, який колись був у будинку, тому замість віконної конструкції монтує двері. Після перевірки комісії зможу дати більш точну інформацію.

Від редакції:

Як повідомив голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський, всі дозволи приватних осіб на переоблаштування приміщень у будинку на вул. Верхратського, 15 є, вони погоджені у всіх відповідних інстанціях. Комісія районної адміністрації інспектувала тріщини на стінах будинку.  Зараз вона працює над встановленням причин їх появи.

+ Відповідь від Личаківської адміністрації:

Роботи з реконструкції кв. №10 у будинку №15 на вул. Верхратського проводяться відповідно до наказу департаменту містобудування від  05.06.2012р. №А-185 «Про затвердження гр. Квятковській С.І. вимог до архітектурно-планувальної частини проекту реставрації з переплануванням частини приміщення квартири №10 з розширенням за рахунок приєднання нежитлового приміщення на вул. Верхратського, 15 під офіс та відтворення дверного прорізу на місці віконного отвору», а також до декларації про виконання будівельних робіт інспекції ДАБК від 02.07.2012р. № ПВ11412108817.

Окрім того, відповідно до ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Отже, власник може самостійно звернутися в суд з відповідною позовною заявою на дії чи бездіяльність гр. Квятковської С.І.

Відповіді на питання, пов'язані з новою транспортною схемою, читайте у першій частині чату.

Відповіді на питання, пов'язані з політикою, економікою, а також персональні звернення до мера, читайте у третій частині чату.