Піскові озера у Львові чиститимуть 20 днів

17:49, 9 липня 2013

8 липня у Львові розпочали чистити Піскові озера – водойми, що розташовані у парку на вулиці Гординського. Уже почались підготовчі роботи до очищення дна від мулу та сміття. Про це заявив головний інженер підприємства «Оберіг» Іван Смеречанський.

За його словами, наразі ведуться переговори із луцькими підприємствами про спеціальні лебідки, які зачищатимуть дно. Якщо будуть сприятливі погодні умови, то загалом очистка триватиме 20 днів і має завершитись до 10 серпня.

З боку вулиці Чупринки відбуватиметься зачистка дна та звільнення дзеркала водойми від водоростей. З боку вулиці Гординського планують відновити бетонні лотки та підпірні стіни.

Загалом на роботи з міського бюджету виділено 99 тисяч гривень.

Обсяг робіт достатньо великий, зокрема заплановано вилучити та вивезти близько 400 тонн водоростей, мулу та сміття. З метою збереження наявних в водоймах риб та враховуючи недостатність об’ємів води для нормального існування озер, воду спускати не будуть», - повідомив в.о. начальника управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

Окрім того, цього року планують виконати роботи з озеленення парку «Піскові озера». Передбачено видалення сухостою та зняття омели з дерев. На ці роботи передбачено 150 тис. грн з природоохоронного фонду міського бюджету.

Загалом за його словами, в місті із наявних 116 водойм майже половина потребує очищення, однак наразі пріоритетними є водойми, які розташовані в паркових зонах, де відпочивають люди.

Відтак, окрім Піскових озер, у серпні-вересні 2013 року планується очищення озера в районі Левандівки.

Довідка. Піскові озера (до 1990-х – Алтайські озера) – невеликий парк у Франківському районі Львова. Розташований по вул. Гординського (між вулицями Коновальця, Рудницького і Генерала Чупринки). Загальна площа парку 5,8 га, площа водного дзеркала – 1,8 га (2 озера). Парк був облаштований у 1960-ті роки на місці зруйнованого ландшафту – колишніх кар’єрів з видобутку піску. Озера утворилися через просочування води на дно піщаної виїмки. У середині ХХ століття на місці парку було сміттєзвалище.