Піскові озера у Львові чистять бактеріями, що живуть у водоймі

22 липня 2016

Водойми у парку «Піскові озера», що у Франківському районі Львова, очищають мікроорганізмами, які живуть у цій воді.

Із самого ранку 22 липня працівниці дочірнього підприємства ЛКП «Зелений Львів» плавають озером у човні і вручну розливають препарат, який має очистити і поверхню водойми, і саму воду від ряски, водоростів та опалого листя.

Біорозчину, який застосували на озерах, раніше у Львові ще не використовували. Дотепер з водойм просто збирали траву та сміття. Але очищення біорозчином буде ефективнішим, вистачатиме його надовше.

«Це є такі бактерії, які фактично і є в тому же озері. Але їх дуже мала кількість і дуже малий відсоток. Флакончик біорозчину 250 мл ми розводили в об’ємі води літрів 50 з того ж озера набраної і витримували дві доби. Відповідно бактерії там розмножувались і ми вже вносимо їх в озеро», ― пояснив в. о. директора ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» Юрій Немировський.

За його словами, цей розчин є повністю безпечний і не шкідливий ні для людей, ні для тварин. Працівники намагаються рівномірно розподілити його за півметра від берегів і також посередині водойми.

Мешканців, які на озері відпочивають, таке очищення озера не дивує, люди до цього ставляться спокійно. До того ж, за їхнім твердженням, вода в Піскових озерах достатньо чиста, тому дехто там навіть купається і рибалить.

«Вода зовсім чистенька, на дні пісок. Я тут плаваю вже багато років, бо поруч живу. І ще ніколи після купання в озері не мав жодних проблем», ― запевнив місцевий мешканець пан Василь.

Для якісного очищення, зазначили працівники ДП «Боднарівка», Піскові озера потрібно обробити цим біопрепаратом декілька разів поспіль з інтервалом у десять днів.

Розчин американського виробництва. В Україні такого не виробляють, стверджують комунальники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Авто Євро Сила» вдруге заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна