Після масштабної кібератаки, яка сталася 27 червня, лише 10% українських компаній подбали про захист своєї техніки. Про це повідомив старший інспектор з особливих доручень Департаменту кіберполіції В'ячеслав Марцинкевич інформує ZN.UA.
За його словами, 10% українських компаній привели свої комп'ютери та мережу в належний стан, решта нічого не змінила. Також він додав, що кіберполіція України не відкидає можливості повторення такої самої масштабної хакерської атаки.
У кіберполіції також нагадали, що зараження вірусом сталося через програмне забезпечення M.E.Doc, яке мало адміністративний доступ до комп'ютера. Згідно з даними кіберполіції, в бізнесі використовують ще кілька подібних спеціалізованих програм українських розробників.
«Те саме відбувається з цими програмами. Тобто вони рекомендують додавати ці компанії у винятки, в оновленнях теж іноді приходять якісь трояни. Відповідно, не виключено, що це може повторитися, абсолютно не виключено. Точних дат ніхто не може сказати. Тиждень, два, три – невідомо», – сказав Марцинкевич.
Як інформував ZAXID.NET, 27 червня в Україні відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, енергетичні компанії, державні та комерційні підприємства.
В НБУ теж попередили банки та інших учасників фінансового сектору про зовнішню хакерську атаку.
На медіахолдинг ТРК «Люкс» також було скоєно хакерську атаку.
У Службі безпеки України допускають, що вірусні атаки на українські підприємства та установи 27 червня організовані з території РФ.
Раніше повідомлялося, що вірус Petya запускається через фішингове повідомлення (файл Петя.apx) або оновлення програми M.E.doc.