Після гарячих липневих днів львівські дороги здеформувалися

Наслідки спеки

21:52, 16 липня 2012

Через палюче сонце асфальт нагрівався та ставав м’яким, а під силою важкого транспорту просто розпливався по дорозі. Відтак, якщо після сходження снігу залишаються вибоїни, то після гарячого сонця - трампліни та східці на дорогах.

Це водії нарікають на дорогу на Володимира Великого, поблизу готелю “Гетьман”. Ремонтували востаннє тут покриття ще 8 років тому. Тоді використовували стару технологію асфальтування. Від цього утворилися горби на раніше гладкому покритті. Тільки спаде температура - кажуть чиновники - візьмуться ремонтувати.

Та їздити горами, як називають це водії, доводиться і на нещодавно відремонтованих ділянках. Водії підозрюють, коли дорогу ремонтували, зекономили на асфальтній суміші.

Експерти пояснюють, пливе той асфальт, у складі якого немає полімеру. У спекотні дні бітум нагрівається до 55 градусів та під навантаженням м’якне, як пластилін.

Полімер в асфальті зробить його твердішим, але і дорожчим. Таке покриття, зазвичай, використовують, коли ремонтують дороги капітально.