Після підписання угоди з ЄС рай не настане, - політолог

18:07, 9 липня 2013

Не потрібно мати надмірно завищених очікувань від підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Таку думку висловив керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко сьогодні під час круглого столу «Україна - Польща: Від історичного минулого до європейського майбутнього».

Він зауважив, що надмірно завищені очікування від підписання цієї Угоди є небезпечними, і до цього питання потрібно підходити реалістично.

«Ніякого раю не наступить після її підписання», - сказав Фесенко, і додав, що, водночас, це відкриє перед Україною велику кількість можливостей, і потрібно провести велику роботу, аби вони стали її реальним потенціалом.

У цьому, на думку Фесенка, Україні може допомогти Польща, яка має великий євроінтеграційний досвід, зокрема, щодо імплементації європейського законодавства.

«Тут не треба соромитися, треба цим польським досвідом скористатися», - сказав він.

Крім того, політолог вважає, що допомагаючи Україні з євроінтеграцією, Польща реалізує власний інтерес як регіональний лідер. «Не потрібно комплексувати з цього приводу. Якщо наші інтереси співпадають – дай Бог, я думаю, що це нормально», - сказав Фесенко.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту Східного партнерства, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.

Додамо, що міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен заявили журналістам після зустрічі із президентом Януковичем, що Європа немає остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.