Тему впіймання головного підозрюваного у справі Ґонґадзе - Олексія Пукача - навряд чи вдасться ефективно використовувати в майбутній президентській виборчій кампанії. Таку думку під час прес-конференції у "Главред-Медіа" висловив керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
За словами політолога, справа Ґонґадзе - "не просто вчорашнє, а позавчорашнє". Фесенко впевнений, що сьогодні вона становить інтерес лише для політиків. Пересічні громадяни вже "забули про те, хто такий Пукач", і більшою мірою стурбовані нагальними економічними проблемами.
Політолог припускає, що новий виток викриттів може зіграти проти Володимира Литвина - "або щоб тримати його на короткому повідку, або, навпаки, принісши Литвина в жертву, зруйнувати коаліцію і спровокувати ситуацію майбутніх дострокових парламентських виборів".
Разом з тим за бажання "розіграти велику виставу", свідчення Пукача може бути використано для арешту Леоніда Кучми. Фесенко вважає, що таким чином можна буде відзвітувати за виконання гасел Майдану про "бандитів у в'язницях". Але довести провину екс-президента, на думку політолога, буде практично неможливо, "бо ключові елементи цього ланцюга - Кравченко і Фере - вже у світі іншому".
У свою чергу керівник Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв додав, що під час розслідування "знову можуть "прополоскати" кілька імен, у тому числі й тих, кого вже немає в живих". Політолог зазначив, що Пукач виявився другорядним інструментом у "великій грі". "Якщо шукати замовників убивства Ґонґадзе, то необхідно шукати замовників на спецоперацію зі зміни влади", - сказав Єрмолаєв.
"Дуже не хотілося б, аби все було зведено до того, що буде названо ще одного генерала, який просто усно віддав наказ із посиланням ще на когось, що необхідно знищити журналіста. "Жовта" преса, звичайно, залишиться задоволеною, але при цьому найважливіша сторінка української політичної історії залишиться відкритою", - наголосив він.