У Першому українському театрі для дітей та юнацтва у Львові перезавантаження. Відтепер він називатиметься просто «Перший театр». І одразу ж готує прем'єру вистави «Веселі піратські історії».
Перший український театр для дітей та юнацтва у 1920 році став першим в Україні для найменшої публіки. Відтоді мав чимало імен ― «Театр казки», ТЮГ. А тепер він називатиметься Перший театр.
«Як ми позиціонуємо цю назву, що це таке Перший театр? Не той, який найперший. З одного боку ми забираємо слова «для дітей та юнацтва», хоча залишаємося театром і для дітей, і для юнацтва, але вже досить тривалий час в нас є вистави для дорослих, і назва не має нас не обмежувати. А що таке Перший театр ― це той театр, в який приходять вперше», ― пояснив художній керівник Першого театру Юрій Мисак.
Новий стиль і символ розробив київський театральний художник Богдан Поліщук.
«З одного боку, ми звели в емблемі ініціали театру ― Перший театр, в основі лежать букви П і Т. З іншого боку хотілося б, щоб на людей хтось дивився, щоб було обличчя. Так з'явилося таке обличчя, трохи хитрувате, але позитивне», ― пояснив Богдан Поліщук.
Також художник розробив і напис театру з елементом дерева життя, який перегукується із народними символами.
Такий ребрендинг був потрібний, бо репертуар театру в останні роки кардинально змінився: окрім вистав для дітей та юнацтва, з'явилися і для дорослих.
І одразу першою прем'єрою після перезавантаження театру стануть «Веселі піратські історії». Морські бандюки тут постануть добряками, співатимуть реп і танцюватимуть брейк-данс та хіп-хоп.
Виставу ставить колишній переселенець із Донбасу, тепер львів'янин режисер Євген Чистоклєтов.
«Кожен хлопець, дівчина, кожна дитина мріє про якісь романтичні пригоди. І ми створюємо таку територію, де можна було б якось похуліганити і дітям відчути себе більше вільними», ― розповів Євген Чистоклєтов.
Перша прем'єра «Першого театру» ― у суботу і неділю, 3 та 4 грудня.