Десятки активістів у Соснівці продовжують блокувати російські вагони з вугіллям невідомого походження. Спроба завезти їх на Червоноградську збагачувальну фабрику була у суботу. Для цього поліцейські силоміць розігнали блокувальників. Майже три десятки активістів були затримані. Згодом їх відпустили. Поліція відкрила два кримінальні провадження та повідомила про дев’ятьох постраждалих зі свого боку. Однак вугілля на фабрику так і не потрапило. Протест у Соснівці натомість лише посилився.
Після сутички із силовиками активісти поставили додаткові пости на під’їзді до вагонів. Окрім того, домовилися із місцевою церквою, щоб у випадку появи поліції били у дзвони. Блокувати залізницю обіцяють безстроково.
«Те, що вони там залякують, ще там щось, б’ють, розганяють —все одно ми робимо своє, ми робимо все, щоб Україна звільнилася від окупанта», — заявляє учасник бойових дій з позивним «Богдан».
Уже після суботніх сутичок начальник поліції Львівщини Василь Віконський заявив, що питання переросло в політичну площину і звернувся до місцевої влади та керівництва фабрики вирішити спірні питання. Як оцінювати суботні сутички та що робити із ймовірно російським вугіллям на Львівщині ‒ тепер вирішуватимуть в обласній адміністрації.
Зараз на залізничній станції у Соснівці спокійно. Уже 23 день поспіль атовці та активісти продовжують блокувати російські вагони із вугіллям, які привезли на місцеву залізничну станцію.
А от минулої суботи тут було гаряче. Із самого ранку до наметового містечка почали стягуватися поліцейські. Разом із ними приїхав і тепловоз, яким хотіли відтягнути російські вагони.
«Цілий день напередодні їздили патрульні машини. І то патрульні машини їздили з червоними вогнями, тобто перевіряли всі машини, особливо затемнені, які люди, перевіряли документи в них», — пригадує учасник бойових дій Ілля Рибкін.
Та навіть поліцейським віддавати вагони із маркуванням «Москва. Росія» атовці, шахтарі та місцеві мешканці відмовилися. Після невдалих перемовин у хід пішли кулаки та дубинки. Активістів, що чинили опір, затримали.
«Були вишикувані два кордони охоронців біля вагонів, правоохоронців. Так званих правоохоронців. Це люди, які без діалогів почали бити жінок, дітей, простих мирних дітей», — обурюється учасник бойових дій Іван Ройко.
У поліції потерпілими вважають своїх працівників. На учасників блокади відкрили два кримінальні провадження. Одне про погрози і насильство щодо працівників поліції. Інше — про блокування транспортних комунікацій.
«Правоохоронці змушені були застосувати заходи поліцейського примусу. Відбулися сутички, внаслідок яких були травмовані дев’ятеро поліцейських, четверо з них — госпіталізовано», — повідомляє речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська.