«Двадцять років тому, після падіння Берлінської стіни, мешканці Калінінградської області РФ відчували, що будуть дуже відкритими до світу у майбутньому. Так і було. До 2004 року ми користувалися безвізовим режимом із Польщею і Литвою. Проте після входження їх до Шенгеньсокї зони ми знову відчули, що живемо у своєрідній європейській резервації», - зазначив 26 жовтня під час виступу на міжнародній конференції «За нашу свободу! За наше спільне майбутнє» у Львові представник Калінінградської агенції регіонального розвитку (РФ) Алєксєй Ігнатьєв.
А.Ігнатьєв додав у виступі на конференції: «Тим часом у світі є близько 30 країн, що мають безвізовий режим з Євросоюзом. Серед них, наприклад, Болівія – третій у світі виробник кокаїну, Мексика, яка забезпечує 90% ринку кокаїну в США. Можна заперечити, що Калінінградська область – лише частина Росії, і ЄС не має будувати стосунки з частиною країни, а з Росією. Проте є інші приклади. Наприклад, стосунки ЄС і Китаю. Гонг-Конг має безвізовий режим. З іншого боку, мешканці Санки-Петербургу і області без проблем отримують фінські мультивізи. Це загалом питання політичної волі ЄС».
Думку калінінградця підтримав редактор часопису «Ї», начальник відділу зовнішніх зв'язків та промоції регіону Львівської обласної ради Тарас Возняк: «Українці відчувають все те ж, що й калінінградці. В останні роки міжлюдське спілкування з ЄС просто обвалилося!».
У своєму виступі Т.Возняк також зазначив: «Досі інтелектуали користуються оманливою термінологією. Наприклад, терміном Центрально-Східна Європа. Однак, якщо до цього регіону зачисляють і Україну, і Білорусь, то треба визнати, що зараз цей регіон розірваний кордоном ЄС».