Після скандалу з накруткою голосів Львівська міськрада змінила правила подачі петицій

Подавати та підписувати петиції зможуть львів'яни, у яких є BankID

14:40, 25 травня 2016

Після скандалу з накруткою голосів львівська мерія посилить вимоги до реєстрації на сервісі електронних петицій ЛМР. Ініціювати та підписувати петиції тепер зможуть лише львів'яни, у яких є BankID або електронний цифровий підпис.

За словами керівника управління інформаційних технологій ЛМР Тимофія Александронця, ідентифікацію через BankID запровадять через два тижні. Два місяці вона працюватиме у тестовому режимі, а після цього вирішать, чи залишати посилену верифікацію користувачів і чи зменшувати поріг підписів, які має набрати петиція (зараз це 1000 голосів).

«Ми вирішили виключити можливість окремих людей користуватися електронними петиціями для досягнення особистих цілей. І водночас вирішили сформувати звичку львів'ян користуватися BankID, який зараз реалізується у Кабінеті мешканця. Тому ми зробимо так, що ті люди, які будуть ініціювати петиції або підписувати їх, будуть реєструватися через BankID», – розповів Тимофій Александронець.

Зазначимо, що система BankID дає змогу підтвердити особу користувача в інтернеті на основі його банківських даних.

На сервісі петицій ЛМР також передбачать можливість залишати коментарі та відео під зверненнями, редагувати текст петиції зі збереженням історії змін, а також додадуть в опис звернення кілька обов'язкових пунктів.

«Ми ще додамо пункти «Обгрунтування петиції» та «Пропоноване рішення», щоб люди не тільки скаржилися на якусь проблему, а й пропонували свої ідеї. Усе це тестуватиметься упродовж наступних двох місяців. Після цього ми обговоримо результати і вирішимо, чи коригуємо кількість голосів і чи залишаємо BankID», – пояснив Тимофій Александронець.

До посилення верифікації користувачів сервісу петицій вирішили вдатися через скандал з накруткою голосів. Як виявили фахівці ІТ-відділу ЛМР, більше 70% голосів за петицію про звільнення керівниці управління комунальної власності ЛМР були надіслані з однієї IP-адреси.

Докази накрутки голосів за петицію про звільнення Інни Свистун (клікніть на для збільшення)

«Якщо ми подивимося на 20 найпопулярніших IP-адрес, з яких голосували за цю петицію, то побачимо, що лише з однієї з них було здійснено 733 голоси. Звичайно, можуть бути факти того, що з однієї IP-адреси здійснюються декілька голосів, тому що IP може бути динамічним, люди можуть голосувати з інтернет-клубів. Тому ми зважали й на інші речі. Якщо подивитися на номери телефону і email-адреси цих 733 голосів, то сумніви щодо накрутки зовсім пропадуть», – додав Александронець.

За його словами, накрутка голосів за петицію про звільнення Інни Свистун відбувалася рівномірно – з однієї IP-адреси голосували щодоби з 00:00 по 01:00 години кожних 10-15 хв. Адреси, з яких відбувалася накрутка голосів, занесуть у чорний список.

Зазначимо, що сервіс е-петицій досі працює у тестовому режимі. За три місяці львів'яни зареєстрували більше 500 звернень, з яких 16 зібрали більше 1000 голосів.