Місяць тому громада повстала проти місцевих фермерів, які буквально мордували селян роками. Кілька переповнених свинарників не давали людям жити. Нестерпний сморід і погане самопочуття. З цим селяни мирилися аж 10 років. Та терпець увірвався і люди вирішили взяти під контроль відверте свинство.
3500 тисячі поросят на одній свинофермі. І це в самому центрі села Черниляви під самим українсько-польським кордоном.
«Є спротив людей, ми з 2014 року тут було 6 приміщень. На даний час скоротили 4 приміщення. Далі будемо догодовувати і думати далі, як працювати», — говорить ветеринар свиноферми Микола Вергун.
Це було місяць тому. Тутешній майдан таки дотис горе-підприємців. Нині від свинського бізнесу не лишилося майже нічого. Майже, бо наразі на свинофермі лишається ще 6 голів. Люди кажуть, підприємці повинні забрати всіх до останньої свині. Щоб не почали плодитись.
«Було сказано всі забрати чи для себе чи для кого він там тримає потрібно їх забрати до кінця. Закрити і щоб тут нічого не було», — каже місцевий активіст Іван Лисак.
Громаду, яка своєю силою змусила відмовитися владу від змови з вульгарним бізнесом вже вдруге відвідав народний депутат. Це, лише півсправи, певен Олег Березюк.
«Ця громада повинна запропонувати свою стратегію крім програми розвитку свою інвенстиційну програму і запросити сюди якісних підприємців для того, щоб село стало економічно незалежним», — розповідає народний депутат України Олег Березюк.
Селяни ж мають намір вимагати фінансової компенсації у підприємців, які їх труїли роками і не сплачували селу ані копійки.
«Було десь 3500 поголів'я, а по санітарних нормах мало б бути до 50 голів. Вони за оренду землі за той період, що вони мали заплатити, а вони не заплатили того мінімум має бути 2 мільйони», — додає сільський голова Черниляви Ярослав Косик.
Юридичний супровід селянам вже пообіцяли юристи Самопомочі. Крім того люди хочуть провести ще й аналіз земель, на які викидали свинячий послід. А це може стати причиною для ще одного судового позову.