Після трагедії у Львові почали бетонувати люки, – «Крупним планом»

20:19, 17 жовтня 2013

Після трагедії, що сталась у Львові на вулиці Широкій, коли дворічний хлопчик впав у каналізаційний колектор, поблизу забетонували кілька люків.

Як повідомляють журналісти телепередачі «Крупним планом», на маленькій вулиці біля сусідньої багатоповерхівки – три каналізації, і всі вже мають бетонні брили. Біля школи №65 на траві вони знайшли ще один люк – він закритий поліетиленовою покришкою. Очевидно, що її зробили  нещодавно — цемент довкола ще добре не застиг.

Дігери, люди що захоплюються подорожами по міських каналізаціях, розповідають, що до трагічного випадку з маленьким хлопчиком, люки виглядали зовсім по-іншому.

На місці, де знайшли тіло хлопчика, колектор теж був відкритим, а покришка лежала всередині каналізації. Дігери пояснюють, що коли люк не можуть відкрити зверху, інколи його продавлюють вниз. Тож виходить, що люки не так часто крадуть, як переконані чиновники.

Власник пункту прийому металобрухту підтверджує, що чавунних плит до них не приносять, адже це – кримінал: «Прийняти люк – це кримінальна відповідальність відразу і для того, хто приніс, і для того, хто прийняв. І збути той люк надзвичайно важко. Він кілограмів 15 може важити – це гривень на 80. Це більше проблем для себе нажити, ніж заробітку».

У райадміністрації кажуть, що у випадках крадіжок скеровують звернення до районного відділу внутрішніх справ, який мав би реагувати. «Впродовж 2013 року жодна крадіжка не відкрита, тобто не встановлено ні крадія, ні факту крадіжки», – каже в.о. голови Залізничної райадміністрації Ірина Гримак.

А от щодо трагедії із дворічною дитиною, то тепер і прокуратура, і правоохоронні органи допитують посадовців міської ради.

«Наразі затримали начальника дільниці західного району «Львівводоканалу», йому вручено повідомлення про підозру за частино 2 статтею 367 Кримінального Кодексу України за вчинення службового злочину – службової недбалості. В його професійні обов’язки входить нагляд за технічним станом мереж, а також їх безпечне використання», - сказав заступник прокурора міста Олександр Буряк

Та допоки триває ще слідство. Тож хто відповідатиме за смерть дитини – крадії чи комунальники –невідомо.

Дивіться детальніше в сюжеті програми «Крупним планом».

Нагадаємо, 10 жовтня близько 11:10 у Львові на вул. Широкій поблизу будинку №86 дворічний хлопчик провалився у каналізаційний люк. Це трапилось під час прогулянки з бабусею. Жінка вела за руки двох дітей: дівчинку та хлопчика. Однак хлопчик вирвався і побіг вперед, де наступив на люк, який був накритий не кришкою, а заглушкою. Дитина провалилась у колектор глибиною 6 метрів. На порятунок дитини у каналізацію одразу ж стрибнув перехожий чоловік, однак знайти хлопчика йому вже не вдалося.

За фактом службової недбалості посадових осіб МКП «Львівводоканал», на балансі якого перебуває колектор, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 КК України. Крім того, прокуратура затримала через це одного з посадовців водоканалу.

Колектор обшукали кілька разів, поки знайшли тіло хлопчика. Виявили ж дитину за півтора кілометра від зникнення.