Минулого тижня у підземеллі львівської ратуші, де працюватиме Музей міста, закінчили ремонтні роботи. У вівторок, 13 жовтня, оновлене приміщення презентували під час заходу «Музей міста. Знайомство з простором». Новий простір відвідав і міський голова Львова Андрій Садовий.
«Сюди вкладена не просто велика праця, сюди вкладена любов. Це зроблено як для себе. І я переконаний, що ці експозиції, які будуть тут, ті діти, які будуть сюди приходити, дорослі – це буде їх змінювати», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
Ремонт у підземеллі тривав два роки, ще рік погоджували усі документи. Роботи у приміщенні зробили за кошти міського бюджету. Інженерні комунікації, вентиляція та підйомно-ліфтова платформа обійшлися в майже 3,3 млн грн. Освітлення, охоронна та пожежна сигналізації, а також інші роботи коштували майже 6,8 млн грн.
Музей міста, який скорочено називають МуМі, не матиме постійної експозиції та фондів. Це інтерактивний простір змінних виставок та місце комунікації з мешканцями. Тож сьогодні презентували порожній простір, щоб куратори та науковці вже могли планувати виставки у МуМі.
«Першою буде виставка про пізнання дитиною міста, яка називається «Подорож героя. Останній тиждень літа». Зараз якраз кураторська група працює над цією першою виставкою, ми плануємо відкрити її взимку. Проте вже в листопаді ми будемо запрошувати львів’ян прийти до нас сюди на проект лабораторіум дитинства, щоб принести свої фотографії, предмети, спогади з дитинства і поділитися ними з музеєм», – розповіла керівниця проекту «Музей міста» Тетяна Бей.
Це можуть бути дитячі трофеї, предмети колекціонування (камінці, наклейки, фантики). Так само фотографії з вулиць та подвір’їв. Долучитися до виставки можна і зараз, достатньо перейти за посиланням та заповнити заявку.
Свій внесок у створення виставки закликають зробити і дітей. Учні 5-7 класів можуть взяти участь у проекті «Коли батьки були дітьми». Щоб стати учасником проекту, потрібно взяти інтерв'ю у батьків про те, що вони робили у їхньому віці (10-12 років), а на основі відповідей написати розповідь. Роботу необхідно оформити у презентацію та за можливості доповнити малюнками, зісканованими чи відфотографованими світлинами з сімейного архіву, вставками з відео- чи аудіозаписів самої розмови.
Кожен із проектів розгляне команда кураторів та відбере історії, які і доповнять виставку.
Спеціально до відкриття простору МуМі композитор Остап Мануляк підготував звукову інсталяцію «Ілюзорність», яка поєднує музику та живі «польові записи» із середмістя.
«Ми чуємо в середніх залах польові записи без модифікацій з вулиць, рухливих місць, вокзалів, звуків трамвая. Два крайні зали містять також візуальні елементи і в першому залі багатошарова трансформація всіх звукових пластів, які тут представлені», – поділився композитор, автор інсталяції Остап Мануляк.
Музей розмістили у підвалі ратуші, вхід – ліворуч від головного входу в міську раду.