За результатами проведеної прокуратурою Львівської області перевірки з питань виготовлення, розміщення дорожніх знаків та інформаційних табличок у м. Львові встановлено, що, всупереч вимогам ч.2 ст.27 Закону України "Про дорожній рух", державне госпрозрахункове підприємство "Спеціалізоване монтажно-експлуатаційне управління УМВС України у Львівській області" на підставі лише звернень Львівської міської ради розмістило 43 інформаційні таблиці без відповідного погодження з підрозділами Державтоінспекції. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.
У зв’язку з цим, прокуратура області скерувала припис начальнику УДАІ ГУ МВС України у Львівській області, за результатами розгляду якого неправомірно встановлені таблички наприкінці минулого року зазначене підприємство демонтувало з вулиць міста. Також, за цим фактом прокуратура області порушила адміністративне провадження відносно директора Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, яку після цього притягнуто до відповідальності.
В ході перевірки організації діяльності ДГП "Спеціалізоване монтажно-експлуатаційне управління УМВС України у Львівській області" також з’ясувалось, що згідно з структурою і штатом апарату ГУ МВС України у Львівській області, затвердженого наказом МВС України, дане підприємство в структурі управління не значилось. Більше того, наказ начальника УМВС України у Львівській області про створення такого підприємства підготовлено з порушенням вимог Інструкції з організаційно-штатної роботи в системі внутрішніх справ України та без опрацювання управлінням роботи з персоналом ГУ МВС України у Львівській області, в якому навіть були відсутніми облікові справи посадових осіб СМЕУ, як працівників, призначуваних начальником Головного управління, а також будь-які інші відомості про дане підприємство.
Як встановлено перевіркою, статут ДГП "Спеціалізоване монтажно-експлуатаційне управління УМВС України у Львівській області" передбачає, зокрема, невластиві підприємству функції (гуртова та роздрібна торгівля продовольчими товарами, виготовлення та прокат аудіо- і відеокасет, компакт-дисків, прокат спортінвентарю, ремонт квартир тощо), а також перевищені права керівника підприємства, якого уповноважено розробляти структуру підприємства і визначати апарат управління (повноваження, віднесені Інструкцією до компетенції начальника управління МВС).
За таких умов, підприємство, на баланс якого було передано державне майно (зокрема, адміністративно-виробничий корпус балансовою вартістю близько 260 тис. грн та земельну ділянку площею 0,3 га), упродовж 3-х років здійснювало свою діяльність поза відомчим контролем засновника - ГУ МВС України у Львівській області. Таким чином, створилась ситуація, за якої підприємство, попри належність до ГУ МВС України у Львівській області, насправді, в структурі головного управління не значилось. При цьому, керівництво підприємства, створеного для взаємодії з органами Державтоінспекції, провадило свою діяльність всупереч завданням ДАІ.
На усунення виявлених порушень прокуратурою області керівництву ГУ МВС України у Львівській області внесено подання, за результатами розгляду якого наказом начальника ГУ МВС України у Львівській області, вищезгадане товариство ліквідовано.