Дедалі більше громадян Грузії подають необґрунтовані прохання про надання притулку в Німеччині від часу запровадження безвізового режиму з ЄС минулого року, пише «Європейська правда».
Згідно зі статистикою з січня по березень 2018 року 1771 громадянин Грузії подав заявку про надання притулку в Німеччині. Торік кількість (за аналогічний період) становила лише 601.
Кількість запитів з боку грузинів зросла також у Франції, Швеції та Італії, пише видання.
«Це дуже делікатне питання, оскільки критики боялися саме такого розвитку. Вони також попередили, що безвізовий режим може бути використаний грузинськими злочинцями», – пише німецьке видання Der Spiegel.
Зазначається, що ЄС може дійти до обговорення того, чи слід уперше застосувати новий механізм призупинення безвізового режиму. Він може бути активований у випадку значного збільшення кількості необґрунтованих заяв про надання притулку або, наприклад, якщо іноземці викличуть проблеми з безпекою.
У 2017 році з понад шести тисяч заяв про притулок для грузинів позитивне рішення було ухвалене лише в 130 випадках. Єврокомісія наразі не вдається до радикальних кроків, а сподівається зменшити зловживання безвізовим режимом завдяки співпраці урядом Грузії.
Низка європейських країн, зокрема, Німеччина, Ісландія та Швеція, висловлюють занепокоєння через зростання кількості скоєних громадянами Грузії злочинів та збільшенням кількості запитів про надання притулку.
У лютому уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія закликав припинити чинність запровадженого торік безвізового режиму з Грузією.
Безвізовий режим між Грузією і ЄС набув чинності 28 березня 2017 року. Євросоюз залишив за собою право задіяти механізм призупинення безвізового режиму, якщо з третіх країн збільшиться кількість нелегалів, необґрунтованих заявок про надання притулку чи їхні громадяни створять загрозу внутрішній безпеці ЄС.