Кількість ДТП на Львівщині зросла у 5-6 разів через поганий стан доріг після зими

Львівські поліцейські влаштували позапланову перевірку стану доріг області

16:41, 7 березня 2017

Як тільки-но зійшов сніг, шляховики застали на дорогах Львівщини знову сумну картину ― вибоїни, колії, дрібні ямки. Водії особливо нарікають на золочівський, самбірський, червоноградський напрямки. Ми ж вирішили перевірити шляхи області, які вважають найкращими. Дорогами на Шегині та Краковець проїхалися разом зі Службою автомобільних доріг і поліцією журналісти Головних новин Львова.

Першу зупинку робимо зразу при виїзді зі Львова в кінці Городоцької. Це західний об'їзд Львова.

«Є вибоїни, які перевищують гранично допустимі норми. Тобто більше 4 см. Бачимо бруд, каміння валяється», ― каже патрульний поліцейський.

Усі огріхи інспектори беруть під олівець, вже потім формують електронний протокол. Щойно від'їхали від кільця ― знову вимушена зупинка. Світлофорний об'єкт просто лежить на узбіччі.

«Такі нюанси мають усуватись впродовж одного дня. Бачимо, що воно пару днів так лежить», ― констатує старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Роман Марич.

За цю дорогу несе відповідальність Служба автомобільних доріг. ЇЇ представник в телефонному режимі сигналізує колегам про повалену опору.

«Там світлофорний об'єкт мав бути. Треба, щоб вони дали завдання», ― говорить інженер відділу технагляду Служби автодоріг Ростислав Липецький.

Дорогою до Городка час до часу трапляються дрібні вибоїни. Але при в’їзді в містечко інспекторам доводиться діставати спеціальний реманент і рулетку. 13 см ― резюмують інспектори.

Дорожня арифметика копів посеред шляху спиняє небайдужих водіїв. Слів не добирають.

«Вони би приписи робили, вони би слідкували за дорогами, а не страждала б наша доблесна поліція дурницями, не хочу казати по-народному. А так вони дурницями займаються, а ви приїхали, а їм очі відкрились. Вони тепер бачать», ― обурюється місцевий водій Роман.

Такі обстеження полісмени проводять двічі на рік ― навесні та восени. Та на одній з ділянок ям стало тільки більше.

«В нас є акти, вони були скеровані в Службу автомобільних доріг, ми інформували голову облдержадміністрації з фотографіями як має бути. З їхньої сторони ніякої роботи не видно», ― запевняє старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Роман Марич.

На дорозі на Краковець, крім стану дорожнього полотна, шляховики зобов'язані стежити і за інфраструктурою довкола. Відбійники, знаки, освітлення і розмітка. Все це має бути як у доброго господаря.

«Можливо тут треба знаки, які будуть привертати більше увагу. Обмеження швидкості додаткове встановити. Бо видно, що тут не один раз були ДТП», ― робить зауваження інспектор відділу безпеки дорожнього руху Остап Павлюк представнику Служби автомобільних доріг.

Інспектори констатують: по зимі через незадовільний стан доріг кількість ДТП зросла у 5-6 разів. Посипались навіть ідеальні шляхи. Та головний дорожник області запевняє, що до квітня залатають усі вибоїни. Зауваження патрульних читають.

«За приписами патрульних ми встановили 2400 дорожніх знаків, 7 км бар'єрного огородження, освітили 50 переходів. Реакція була. Всі дороги були відремонтовані, державні дороги. Але зима пройшла і ці ямки знову повилазили», ― каже начальник Служби автомобільних доріг Львівщини Руслан Кандибор.

Поскаржитись на погані шляхи можуть і прості люди. Дзвінок на «гарячу лінію» області 112 має куди більший ефект, визнають копи. Дорожники зізнаються: якщо є така скарга її, кров з носа, треба вирішити до 10 днів.