Після зміни влади перш за все треба заборонити на території України Партію регіонів і КПУ. Про це в інтерв'ю "Газеті по-українськи" сказав громадський активіст, координатор руху "Спільна справа" Олександр Данилюк.
Говорячи про те, що має відбуватися після революції та зміни режиму, він зауважив: "Слід покарати тих, які сьогодні беруть участь в антизаконних діях режиму. І цих людей досить багато. Партія регіонів і Комуністична повинні бути заборонені Міністерством юстиції, адже їхня діяльність спрямована на порушення прав та свобод громадян і погіршення соціально-економічного стану країни".
Данилюк уточнив: "Партія регіонів – злочинна організація. Переважна більшість членів потрапили туди не з доброї волі й нічого поганого не зробили. То ж переслідувати їх не треба. А от партійні функціонери повинні бути хоча б умовно засуджені – із позбавленням права брати участь у політичному житті країни хоча б до п'яти років".
Однак, на переконання активіста, сьогоднішні соратники президента неодмінно залишать країну, як тільки зрозуміють, що Віктор Янукович програє.
"Після помаранчевої революції багато "кучмістів" перебралися у Підмосков'я – близько тисячі людей разом із сім'ями. Буде евакуація й після Януковича, бо триматися за нього абсурдно", - пояснив він.
Додамо, історик, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович вважає, що присутність політичної партії (КПУ – ред.), представники якої погрожують опонентам повторенням злочинів тоталітарного минулого, є ганьбою для України.
Нагадаємо, що у вересня 2012 року ще кандидат в народні депутати від Партії регіонів (№13 у виборчому списку) Ганна Герман в одному із телеефірів заявила, що якщо стане народним депутатом, то внесе законопроект про заборону Комуністичної ідеології.
Додамо, що за час роботи Верховної Ради України VI скликання найбільше передвиборних обіцянок виконав блок «НУ-НС» (26%) і жодного - Комуністична партія України.
Додамо, що 30 серпня 1991 року Верховна Рада України відповідним указом заборонила діяльність Комуністичної партії України. Однак 27 грудня 2001 року Конституційний Суд визнав, що указ Ради був неконституційним.