Дискусія "Література як мова місць: інтимні топографії" відбулася сьогодні, 15 вересня, у межах Форуму видавців. Про простір та письменника у ньому мали дискутувати автори з кількох країн. Щоправда, прийшли лише троє учасників: Марсель Байєр, Пьотр Вайль та Юрій Андрухович. Заанонсовані балканці Горан Петрович, Ренато Баретич, Міхай Пантич та поляк Даніель Одія з невідомих причин не з’явилися.
"Важливо, пересуваючись у просторі, переживати пересування кордону, - зазначив Юрій Андрухович. - Мій досвід сконцентрований на цьому, навіть мав ідею написати книгу про зустрічі з прикордонниками різних країн".
У свою чергу Пьотр Вайль наголосив, що місто формує не лише людину, а й письменника. Як приклад, він назвав п’ять міст, які мають найбільше значення у його житті. Це Рига, Нью-Йорк, Прага, Москва та Венеція. Зокрема, полярними у сенсі впливу на формування літератора, на думку Вайля, є Нью-Йорк, як найбільш "конкретне" і "точне" місто, та Венеція, що навпаки - не має жодної конкретики у своїй топографії. "Я люблю реалістичність. Вважаю, що якщо людина не очна у деталях, то не точна в усьому іншому", - наголосив він.