Пісня загубленого світу

В український прокат вийшов фільм «Пісня пісень», що став найкращим на Одеському кінофестивалі

16:57, 12 листопада 2015

Cьогодні, 12 листопада, в український прокат виходить фільм Єви Нейман «Пісня пісень». Ця екранізація твору Шолом-Алейхема була визнана найкращим фільмом Одеського кінофестивалю двічі, за версією національного та міжнародного журі.  

Єва Нейман виступила сценаристом та режисером картини. Світова прем'єра «Пісні пісень» відбулася в рамках Карловарського міжнародного кінофестивалю, де фільм удостоївся спеціальної згадки екуменічного журі.

Єва Нейман із величезною ніжністю повертає на екран повністю знищених світ маленьких єврейських містечок початку ХХ століття. В одному із таких містечок живуть підлітки Шимек і Бузя. Звичайно, вона – принцеса, а він – принц. Вони живуть в сусідніх будинках на одному подвір'ї. Шимек починає розуміти справжні почуття до Бузі тільки роки потому, далеко від дому, коли дізнається, що вона виходить заміж за іншого.

Зйомки фільму відбувались понад рік тому в Одесі та її околицях. Режисерка зізналася, що події, які відбувалися тоді, а саме анексія Криму та пожежа у будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року, не могли не відбитись на настроях знімальної групи. Проте у фільмі вдалося зберегти ліричну інтонацію.

У кінострічці знялися Мілена Цибульська, Євген Коган, Аріна Постолова-Тігіпко, Арсеній Семенов, Карен Бадалов, Віталіна Біблів, Альберт Філозов, Марія Поліцеймако, Михайло Векслер.


На Одеському фестивалі картина викликала надзвичайно великий інтерес і ще до його початку вважалась одним із фаворитів.

Можливо, фільм не повністю виправдав такі великі очікування. Режисерка зосередилась на ліричному відтворенні атмосфери першого кохання, любовно вибудовала життя та побут. З цим вона дала собі раду бездоганно, знявши дуже тонку та ніжну історію кохання.

Проте картині бракує нерву, другого плану, відчуття катастрофи, яка вибухне ось-ось, щоб вщент знищити світ, який так ретельно відтворює Єва Нейман на екрані.

Тим не менше дивитися її картину дуже приємно. До того ж єврейська тема, тема загубленого світу, однієї із частин української історії, не  є частим гостем на українських екранах.