Питання демонтажу Монументу Слави у Львові – до ОДА, – юрист

11:10, 1 листопада 2011

Українська республіканська партія у Львові вимагає через суд демонтувати Монумент Слави на вул. Стрийській, називаючи його «пам’ятником радянським окупантам».

Про це голова ЛКО УРП Ростислав Новоженець повідомив у коментарі ZAXID.NET.

Він підтвердив інформацію про те, що балансоутримувач монументу – невідомий.

«Але для того, щоб цей пам’ятник демонтувати, міська влада повинна вжити відповідних кроків. Оскільки протягом 20 років цього зроблено не було, з переліку пам’ятників, які було визначено органами місцевого самоврядування міста і області демонтовано півтора десятка і залишився лише один – пам’ятник радянській армії, ми нагадали письмово міській раді, що це потрібно виконати», – сказав Ростислав Новоженець.

Він наголосив: «І ми отримали відповідь від секретаря міської ради Василя Павлюка («свободівця», – ред.), що, мовляв, це питання є дуже делікатне, що потрібно запитати львівської громади з цього приводу, що потрібно провести референдум і таке інше. Звичайнісіньке заблокування питання і його затягування. Через це ми змушені були подати через свого юриста до Галицького районного суду у Львові зобов’язати міського голову вжити відповідних заходів для виконання рішень сесії міської і обласної ради».

За словами Ростислава Новоженця, юрист міської ради запевняє, що термін позовної давності збіг. «Суддя 31 жовтня переніс розгляд справи, давши можливість позивачам зібрати якомога більше аргументів. Наступне засідання відбудеться 8 грудня о 16:00», – сказав Новоженець.

Водночас, як пояснив у коментарі ZAXID.NET головний спеціаліст відділу супровідної роботи юридичного управління Львівської міської ради Святослав Балюєв, позовну заяву було подано Ангелом Григорієм (юрист, член УРП, – ред.) про зобов’язання міського голову демонтувати Монумент бойової слави.

«Документи, на які посилається пан Ангел, основний з них – від 10 квітня 2009 року, прийнятий на сесії Львівської обласної ради №868 «Про правову оцінку злочинів комуністичного режиму в Україні», носить рекомендаційний характер. Тобто, він не зобов’язує до вчинення дій, а рекомендує провести інвентаризацію архітектурно-будівельних об’єктів, які стосуються комуністичного режиму і демонтувати їх», – сказав Святослав Балюєв.

Він наголосив, що укази Президента, на які посилається позивач, стосуються заходів, пов’язаних з вшануванням пам’яті жертв голодоморів, і зобов’язують обласні державні адміністрації активізувати роботу з демонтажу пам’ятників та знаків особам, причетним до Голодомору 1932-33 років.

«Зобов’язують обласні державні адміністрації, а не міську раду», – підкреслив юрист.

Також він додав, що згідно з чинним законодавством, до повноважень міського голови не входить забезпечення демонтажу пам’яток.

«Кодекс адміністративного судочинства встановлює вичерпний термін для звернення осіб, чиї права порушуються за цим позовом. Згідно з ним, встановлено чіткий термін і позовна давність передбачена протягом шести місяців для захисту прав та інтересів. Терміни були пропущені, позовна заява є безпідставною, адже рішення Львівської облради має рекомендаційний характер, указ Президента стосується облдержадміністрацій. Жодних інших документів, які вимагали б від Львівської міської ради вчинення певних дій, немає», – сказав Святослав Балюєв.