Питанням торговельної блокади Донбасу займеться «енергетичний штаб» Кабміну, - Гройсман

21:49, 12 лютого 2017

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з питаннями торговельної блокади непідконтрольних Україні територій Донбасу буде розбиратися спеціальний «енергетичний штаб». Про це він заявив в ефірі телеканалу «Україна» у неділю ввечері, 12 лютого.

За його словами, у понеділок, 13 лютого, Кабінет міністрів України збере «енергетичний штаб», щоб оцінити ситуацію, зрозуміти, які заходи необхідно вжити. «Для того, щоб пройти сезон, вже зараз потрібно починати економити. Не можна дотягнути до того, щоб запаси були нуль, а потім думати, що з цим робити. Влітку подібна ситуація була. Коли був заблокований «Енергоатом», почали спалювати вугілля, знизили до 600 тис. тонн запасів вугілля – і на вході в опалювальний сезон у нас була катастрофічна ситуація з енергетикою. Ми ледве-ледве це вирівняли – і сьогодні почуваємо себе нормально: і газу у нас достатньо, і електроенергії буде достатньо. Але не потрібно створювати нам проблеми», – попередив глава уряду.

Заяви прихильників блокади про те, що з тимчасово неконтрольованої територію возять контрабанду, прем'єр прокоментував так: «Я глибоко переконаний у тому, що потрібно раціонально розібратися. Якщо є питання контрабанди, буде жорсткий публічний контроль – буквально в онлайн-режимі».

Прем'єр-міністр акцентував увагу на тому, що на важливих підприємствах, які опинилися під загрозою, працюють близько півмільйона осіб, які щодня ходять на роботу. «Є Авдіївський коксохім. Ми всі говорили про те, що не дай Бог він зупиниться, зупиниться виробництво. Більше того, зупиниться тепло, яке подається на Авдіївку. Українські воїни стояли на передовій, захищали українських громадян. Волонтери збиралися і так далі. Сьогодні без сировини, без вугілля вони можуть зупинитися», – попередив він.

Голова уряду вважає, що необхідно чітко визначити групу товарів, яка постачається на підконтрольну державі територію, і забезпечити їх «публічне просування в Україну». «Усі ці підприємства зареєстровані в Україні і платять податки», – додав він, пояснюючи ситуацію з вугіллям і необхідними для металургійного виробництва поставками.

Нагадаємо, акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася три тижні тому, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію «Світланове» із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет. Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

У суботу, 11 лютого, організатори блокади на Донбасі перекрили залізницю «Ясинувата-Костянтинівка».