«Південмаш» спростував інформацію про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї

17:29, 14 серпня 2017

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод» («Південмаш») спростувало інформацію видання The New York Times про нібито наявність у КНДР українських ракетних комплектуючих.

«Припущення авторів публікації і процитованого ними «експерта» щодо можливого зв'язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають стосунку до реальності. «Південмаш» ніколи раніше не мав і не має зараз ніякого стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності «Південмаш» не випускав і не випускає зараз. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія «Вега»), призначений для запуску і роботи в умовах відкритого космосу і за своїми характеристиками (в тому числі, за силою тяги) не придатний для використання в балістичних ракетах військового призначення», – йдеться в офіційній заяві, розміщеній на сайті заводу.

Також на заводі наполягають, що повністю дотримуються вимог спеціального режиму контролю за ракетними технологіями, який забороняє поставки компонентів доставки зброї масового ураження в країни, що не є учасниками РКРТ (Режим контролю ракетних технологій – входить 33 світові держави – авт.).

Підприємство наголошує, що не постачає в Росію ні ракети, ні їх деталі і складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни, тому ніяк не може бути «основним виробником ракет для РФ».

«Південмаш висловлює щирий жаль з приводу опублікованої The New York Times статті провокаційного характеру, що базується на некомпетентній «експертній» думці. Прикро також за позицію низки українських ЗМІ, які допустили поширення фантазій, що дискредитують «Південмаш» і Україну, без спроб уточнити інформацію безпосередньо на підприємстві», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що американська газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу «Південмаш», що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна не постачала ракетні двигуни Північній Кореї.