Європейський парламент прийняв резолюцію, у якій зокрема йдеться про те, що газопровід "Південний потік" не повинен бути побудований. Також ЄП закликає Євросоюз допомогти Україні у вирішенні газових суперечок з Росією.
Відповідну резолюцію Європарламент прийняв на сьогоднішньому пленарному засіданні.
У резолюції наголошується, що на даний час існує "нагальна потреба міцної спільної політики у сфері енергетичної безпеки з метою зниження залежності ЄС від російських нафти і газу, в тому числі, за допомогою диверсифікації джерел поставки енергоносіїв, повної реалізації третього енергетичного пакету і можливість призупинення, при необхідності, імпорту газу".
"Європарламент вважає, що газопровід "Південний потік" не має бути побудований, і що повинні бути доступні інші джерела поставок", - стверджує ЄП.
Крім того, в резолюції зазначено, що допомога ЄС Україні в забезпеченні реверсу за рахунок подальшої диверсифікації, підвищення ефективності використання енергоресурсів і ефективний взаємозв'язок з ЄС "зміцнить Україну від політичного та економічного тиску".
"Європарламент вітає початкові заходи, прийняті Комісією, які дозволять Україні вирішити енергетичну кризу у випадку скорочення Росією поставок газу, і закликає Раду ЄС та Комісію допомогти і підтримати Києву в зусиллях, спрямованих на вирішення давнього газового конфлікту з Москвою", - йдеться у резолюції.
Нагадаємо, також у згаданій резолюції Європарламент висловив підтримку діям української влади на Сході України, а також застеріг Росію від можливого військового вторгнення.
Зазначимо, «Південний потік» – це російсько-італійський проект системи газопроводів, що має пройти дном Чорного моря в обхід України з Новоросійська в болгарський порт Варну і далі через Балканський півострів в Італію й Австрію.
Україна розглядає реалізацію Росією проекту «Південний потік» як проблему для української газотранспортної системи, але вживає заходи для можливого завантаження своєї ГТС каспійським газом.
Перед початком будівництва російське керівництво не приховувало, що однією з основних цілей реалізації "Південного потоку", а також "Північного потоку" – газопроводу через Балтику – є зниження залежності від України як країни-транзитера російського газу до Європи.