Півні проти Бундесмашини

Французи і німці зустрінуться у чвертьфіналі мундіалю

08:32, 1 липня 2014

Європейські збірні у нелегких поєдинках долають суперників з Африки, виходячи в 1/4 фіналу ЧС-2014 у Бразилії. Лише на останніх хвилинах зустрічі французи змогли перемогти збірну Нігерії, а німці - збірну Алжиру.

Уже за кілька днів, 4 липня, збірні Німеччини та Франції зійдуться обличчям до обличчя на стадіоні у Бразилії, аби з'ясувати, хто сильніший - «гальські півні» чи прославлена «бундесмашина».

Франція - Нігерія 2:0

Підопічні Дідьє Дешама лише на останніх хвилинах зустрічі зуміли вибороти перемогу у збірної Нігерії.

Перший тайм суперники розпочали зі швидких атак, однак вже до середини тайму темп гри дещо знизився і команди перейшли на спокійніший, позиційний футбол. У першій половині поєдинку обидві збірні виглядали на рівні і встигли обмінятися голами, однак в обидвох випадках гравці перебували в офсайді.

Голкіперам обох команд довелося неабияк попотіти, аби відбивати постійні атаки. У другому таймі французи почали діяти агресивніше, часто фолили. На 58 хвилині після прямого удару в ногу від французького півзахисника Блеза Матюїді лікарям довелося забрати з поля нігерійця Оназі.

На 68-ій хвилині фантастичний шанс був у Каріма Бензема, який вийшов один на один із голкіпером збірної Нігерії. Француз пробив, але воротар встиг відбити, після чого м'яч рикошетом полетів у бік воріт, але встиг відбити захисник Нігерії.

Французькі гравці безперервно атакували ворота суперника. І не зважаючи на безліч невдалих спроб, одна з атак завершилася голом: зі стандарту зарядив Погба. На 79 хвилині французи вийшли вперед - 1:0.

Вже у додатковий час, коли французька збірна розіграла кутовий, м'яч відскочив від захисника Нігерї Йобо і закотився у ворота - 2:0. Таким чином французька команда виходить у чвертьфінал мундіалю, перемігши у рівному бою збірну Нігерії.

Німеччина - Алжир 2:1

На початку першого тайму німецькі футболісти виглядали дещо незібрано: німці дивували усіх неточними пасами і слабкими атаками. Гравці Алжиру навіть змогли забити у ворота Бундестіма, щоправда, з офсайду. Кілька разів воротар збірної Німеччини, Мануель Нойер, покидав межі штрафного, аби відбити атаки суперника.

Здавалося, що оборона німецької збірної щоразу більше просідає, також у німців хоча й було більше ударів у створ, проте були проблеми із реалізацією. Збірна Алжиру навпаки ж - від матчу до матчу африканці показували все кращу гру.

У другому таймі німецька збірна володіла очевидною перевагою, однак обіграти оборону алжирців було непросто. Німців було важко впізнати: зазвичай швидкі і точні гравці Бундестіма під час цієї гри виглядали зовсім іншою командою.

На останніх хвилинах матчу суперники показували насичену і швидку гру, обмінюючись складними атаками. На диво неточним був сьогодні Томас Мюллер, який кілька разів, пробиваючи в створ, не вцілив у ворота.

Суперникам не вдалося визначити переможця в основний час, тому гра продовжилася в овертаймі. Уже на перших хвилинах додаткового часу забиває збірна Німеччина: після передачі з лівого флангу від Мюллера у ворота Алжиру забиває Шюрле - 1:0.

Здавалося, що фінальну крапку у цьому безкінечному поєдинку поставив Месут Озіл, який на останніх хвилинах зустрічі забиває другий гол у ворота Алжиру - 2:0. Однак вже менш, ніж за хвилину, Алжир відповідає - забиває герой попередніх матчів Алжиру Іслам Слімані - 2:1.

З історій протистоянь

Востаннє збірна Франції виходила у чвертьфінал чемпіонату світу у 2006 році. Тоді ж французи дійшли до фіналу, де поступилися збірній Італії. Німеччина, у свою чергу, на двох останніх мундіалях завойовувала бронзу.

«Гальські півні» вперше і востаннє стали чемпіонами світу ще у 1998 році, а Бундестім здобували Кубок світу ще в далекому 1990 році, хоча таких трофеїв на рахунку у німців вже три. Цьогорічний мундіаль - прекрасна можливість для обох команд поборотися за омріяний трофей і закрити рот усім критикам.

До слова, востаннє французька та німецька збірні зустрічалися на полі у поточному складі в лютому 2013 року під час товариського матчу. Тоді з рахунком 1:2 перемогла «бундесмашина».