Газопровід «Північний потік» окупиться через 14-15 років. Таку заяву зробив керуючий директор оператора проекту – компанії Nord Stream AG – Маттіас Варніг в інтерв’ю телеканалу Russia Today.
У нас довгострокове фінансування з горизонтом порядку 14-15 років, і після цього терміну ми вже плануємо бути в прибутку», – пояснив Варніг. Він нагадав, що інвестиції в морську частину проекту склали 7,4 мільярда доларів, пише ZN,UA.
Керівник Nord Stream додав, що за останніми дослідженнями, розрив між пропозицією газу і попитом на нього в Європі буде становити близько 200 мільярдів кубометрів. При цьому «Північний потік» зможе компенсувати тільки
55 мільярдів кубометрів, тобто чверть дефіциту, однак поки планів з розширення потужності газопроводу немає.
Нагадаємо, потужність першої нитки газопроводу, як очікується, не перевищить 27 мільярдів кубометрів газу на рік, а потужність в 55 мільярдів кубометрів «Північний потік» повинен набрати після завершення другої нитки. 26 квітня
прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявляв, що що не виключає подальшого збільшення потужності «Північного потоку», не назвавши, втім, ніяких конкретних цифр.
5 травня в Nord Stream повідомили про завершення укладання першої гілки «Північного потоку» по дну Балтійського моря, розпочатої у квітні 2010 року. Планується, що влітку поточного року всі три секції першої нитки газопроводу будуть з'єднані між собою. Її запуск призначений на четвертий квартал 2011 року.
Загальна протяжність «Північного потоку», який з'єднає Росію і Німеччину через Балтику, складе 1224 кілометри. Проект, як очікується, здешевить вартість поставок газу з Росії в ЄС, тому що газопровід не проходить по території країн-посередниць.
Основним акціонером Nord Stream AG є «Газпром» з часткою в 51%. Також до числа акціонерів оператора «Північного потоку» входять німецькі компанії E. On і BASF, а також голландська Gasunie і французька GDF Suez.