Опозиція поки що не має плану, як конкретно протидіяти проведенню владою референдуму щодо змін Конституції України.
«По суті, такого плану не проглядається і з боку влади. Але ми обговорювали це питання. У нас є концептуальне розуміння: ми будемо діяти спільно та працювати проти референдуму. Конкретика залежатиме від того, що буде на ньому винесено. Опозиція однозначно протидіятиме проведенню неконституційного референдуму, зокрема безпосереднім зверненням до громадян. Віктор Янукович думає, що все в його руках – фінанси, адміністративний ресурс, медіа, але народ йому непідвласний. У такій ситуації від опозиції залежатиме, наскільки ефективно ми спрацюємо. Щодо цього є позитивні прогнози, враховуючи, що УДАР, «Свобода» та «Батьківщина» на парламентських виборах сукупно отримали підтримку понад половини мешканців України», – цитує народного депутата від «Свободи» Андрія Мохника Gazeta.ua.
«Люди нині не сприймають будь-які ініціативи режиму Януковича в економічній, соціальній чи політичній сфері. У цій ситуації ми маємо чітко пояснити їм, як діяти. А це можливо тільки після того, як буде запущено сам процес, а не просто ходитиме кулуарна інформація як зараз», – зазначив політик.
Мохник вважає, що в нинішніх конституційних реаліях в Януковича немає жодних шансів зберегти владу після 2015 року, тому він націлений на референдум.
Нагадаємо, опозиція подала позов до ВАСУ, щоб скасувати закон про референдум.
Томенко вважає, що завдання референдуму – залишити при владі Януковича.
Раніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляв, що в Партії регіонів ще обговорюють можливість проведення всеукраїнського референдуму щодо зміни виборчої системи і введення двопалатного парламенту.
Центральна виборча комісія уже почала підготовку до проведення всеукраїнського референдуму. Невдовзі цю інформацію заперечив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.
Як інформував ZAXID.NET, голова Верховної Ради України Володимир Рибак не виключає проведення референдуму про довіру українському парламенту.
11 квітня нардеп від Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що на всеукраїнський референдум можуть винести п’ять питань: про розпуск парламенту, про скорочення кількості депутатів з 450 до 300, про скасування депутатських пільг, про позбавлення парламентарів недоторканності і про вибори народних депутатів за суто мажоритарною системою.
Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, шо якщо влада захоче, їй нічого не завадить провести референдум щодо внесення змін до Конституції, але на сьогодні це скоріш виглядає, як страшилка для опозиції.