Пласт відмовився від державного фінансування та запустив кампанію зі збору коштів

19:11, 23 жовтня 2019

Скаутська організація Пласт попросила депутатів українського парламенту не включати норму про фінансування організації у відповідний законопроект та запустила кампанію зі збору 10,5 млн грн на своє функціонування та розвиток. Про це було сказано під час прес-конференції пластунів у середу, 23 жовтня.

Зважаючи на те, що нещодавно президент України Володимир Зеленський ветував закон про державну підтримку Пласту і повернув його до парламенту на доопрацювання, організація закликала депутатів не включати пункт про фінансування Пласту в оновлений законопроект, аби «не входити у політичний контекст».

У зв’язку з тим, що вперше за останні роки організація залишиться без держфінансування, Пласт запустив кампанію зі збору коштів для «масштабного розвитку та діяльності». Зібрати планують 10,5 млн грн.

Голова Пласту Станіслав Андрійчук розповів, що ці кошти допоможуть підготувати нових волонтерів-виховників та створити нові осередки організації.

«В основі Пласту – виховання дитини через всебічний розвиток і наша мета: охопити якісними програмами якомога більше дітей. Проте, на жаль, зараз склалася ситуація, що батьки і діти змушені чекати, щоб записатися до нашої організації. Адже на сьогодні ми не можемо самостійно покрити їх потреби через брак виховників, відсутність приміщень для занять та недостатню організаційну підтримку нових та існуючих осередків», – сказав він.

Сьогодні Пласт є найбільшим рухом української молоді у світі, і налічує понад 12 тис. членів (¾ — в Україні) на всіх континентах у понад 20 країнах світу. Пласт – найбільша демократична скаутська організація на пострадянському просторі. Кожного року пластуни-волонтери вкладають більше 668 тис. годин у виховання дітей і щорічно проводять більше двох сотень пластових таборів по всій Україні.

В організації вказують, що прийняття відповідного закону допоможе залучити до громадянської освіти і національно-патріотичного виховання понад 400 тис. дітей за наступні 10 років.

Зазначимо, що суть зауважень президента Володимира Зеленського до законопроекту, як випливає із пропозицій президента у картці законопроекту на сайті парламенту, полягає в тому, що визначення Пласту даним законопроектом як єдиної в Україні скаутської громадської організації не відповідає дійсності, оскільки в Україні діють низка інших скаутських організацій. Крім цього зауваження в президента викликали формулювання в тексті законопроекту, що стосуються державного фінансування. Президент запропонував доопрацювати законопроект.

Підтримати пластунів можна на сайті організації за лінком.