У військовому шпиталі у Львові пластичні хірурги з Канади та Америки прооперували поранених українських бійців. Також солдатам допомогли і одеські офтальмологи.
Усі операції військовим іноземні фахівці провели безкоштовно.
Загалом, за період воєнних дій на сході України у львівському госпіталі лікувалось більше тисячі поранених та травмованих бійців. Також медики констатують, що за останній час суттєво зменшилась кількість поранених, яких привозять на лікування.
«Інтенсивність надходження до нашого центру поранених і хворих із госпіталів першого та другого ешелону, слава Богу, знизилась, але в тиждень все-таки ми отримуємо один-два борти санітарних літаків», - розповів начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Гайда.
У лікуванні поранених військових є певні успіхи. «У нас є двоє пацієнтів, які були поранені в хребет та спинний мозок, зараз їх включили в паралімпійську збірну, вони будуть виступати», - зазначив головний хірург Львівського військового шпиталю Іван Богдан.
Також у військовому шпиталі з червня працює Кризова психологічна служба. 30 психотерапевтів та психіатрів «витягують» бійців з посттравматичних станів.
«Порушення снів, тривога, перепади настрою та агресія – це часті стани військових після поранення. Чоловіки рідко ходять до психологів, тому вибирають інші шляхи розслаблення. Нерідко вони глушать свої переживання алкоголем», - розповіла координатор Кризової психологічної служби Оксана Наконечна.
Найбільшою проблемою, визнають медики, є те, що алкоголь пацієнтам у шпиталь приносять родичі. Проте це не допомагає, а тільки погіршує стан хворого.