Пластичні хірурги з Канади приїхали оперувати поранених українських обійців

17:02, 13 травня 2015

Друга медична місія канадських пластичних хірургів вже прибула в Україну і до кінця тижня вона проведе пластичні операції пораненим на Донбасі військовим, у яких є складні травми черепа, зокрема, обличчя.

Про це повідомив професор пластичної хірургії Університету Торонто Олег Антонишин в Українському кризовому медіа-центрі, передає VIDIA.

«Це наша друга місія. Минулого разу ми були тут у листопаді 2014 року з цілою командою з Канади – нас було понад 20 людей: хірурги, анестезіологи, медсестри. Ми обирали специфічні реконструктивні проблеми: пацієнтів, що потребували реконструкції рук, обличчя та черепа. То була дуже успішна місія – ми прооперували 37 осіб, провели 37 складних, але вдалих операцій. Після першої місії ми повернулися з такою самою командою – лікарі, хірурги, анестезіологи і медсестри», – розповів Олег Антонишин.

На відправку обох місій благодійники у Канаді зібрали 250 тисяч доларів. Протягом цього тижня закордонні спеціалісти прооперують 30-35 пацієнтів, залежно від складності операцій.

«Це операції через півроку-рік після поранення, спрямовані на відновлення лицьового скелета, черепа після дуже складних поранень. На першому етапі було завдання врятувати життя, а коли ми цього досягли, зараз такі операції виконуються для реабілітації пацієнтів до соціального життя», – додав головний хірург Головного військово-медичного клінічного центру Ростислав Гибало.

Також він зауважив, що з місією приїхали хірурги зі світовим ім’ям, тому ці операції будуть проводитися як майстер-класи, навчальні програми для українських спеціалістів.

«Наша ідея така: немає сенсу збирати гроші і відправляти пацієнта лікуватися за кордон, бо на ті кошти, які необхідні для лікування одного пацієнта в Ізраїлі чи Європі, на території України можна пролікувати 10 пацієнтів. Ми сподіваємося, що така співпраця триватиме, і така ж місія запланована через півроку», – підсумував український хірург.

Варто зазначити, що операції, проведені під час попередньої місії, пройшли успішно. На сьогодні пацієнти не потребують повторного хірургічного втручання.