31 серпня пластуни Львова покликали приятелів Пласту на благодійний пікнік до Шевченківського гаю. Основною метою заходу було актуалізувати інформацію про проекти Пласту у Львові. Це вже другий захід для тих, хто підтримує організацію та долучається до її діяльності. Перший Благодійний вечір Пласту відбувся у грудні 2017-го у центрі Шептицького.
Я коротко поділюсь своїми враженнями та скористаюсь нагодою подякувати усім за чудовий захід в останній день літа.
Про погоду. Готуватись до таких подій для нас завжди трепетно. Нам хотілось влаштувати свято для батьків з дітьми просто неба. Тому формат пікніка був логічним влітку. Думка, яка мабуть є в кожного, хто бере на себе організацію більших чи менших подій: навіть коли плануєш все заздалегідь і все повинно йти за планом — не покидає відчуття, що щось піде не так.
У випадку вечора в Шевченківському гаю — ми ду-у-уже переживали за погоду. Саме вона стала причиною перенесення пікніка 15 червня. Ближче до дати проведення, я заглядав в аплікацію «погода» в телефоні по 20 разів у день, хтось ставив свічки за гарну погоду, хтось просив її у свого дідуся, знаючи, що його прогнози збуваються... Не скажу точно, що саме помогло, але з погодою нам пощастило. А з усім іншим - все вдалось за планом.
Про гостей. До останнього моменту, ми не знаємо точної кількості осіб, яка прийде. Ми особисто передаємо запрошення і кожен гість для нас є особливим. Це звучить пафосно, ніби я рекламую ресторан. Але це так. Для нас дуже важливо, щоб кожен відчував себе у «своїй тарілці» під час заходу. Це як молода пара на весіллі переживає, щоб і музика, і страви, і місце розташування, і фуршетний стіл і гості, які сидять поруч, підходили кожному запрошеному. Мені було дуже приємно бачити приятелів Пласту в Шевченківському гаю у п’ятницю. Як тих, з ким мені доводилось спілкуватись раніше і, хто відвідував Перший Благодійний вечір у грудні 2017-го. Так і тих, хто вперше познайомився з Пластом. А окреме дякую Вам за класні відгуки в соцмережах (і ще тут і тут).
Фото Пласту
Про пікнік. В ніч з четверга на п’ятницю я спав одну годину. Зранку ми з Іванкою Герус, керівник департаменту фінансів Пласту у Львові, мали бути в ефірі UA:Львів і готували «халепу». Паралельно, з сьомої ранку почалась метушлива робота, збір інвентарю та організація місця на «Лемківщині» в Шевченківському гаю. Лотерея, звук, паркінг, умивальники, світло, музика, їжа, аукціон, програма… на сьогодні ми вже зафіксували окремим файликом моменти, які необхідно вдосконалити. Але, як вже казав: все пішло якнайкраще за планом. Все завдяки пластунам і приятелям Пласту, які зробили це можливим. Вже ввечері, коли ноти, долинаючи зі сцени, ніжно ступали по підсвічених ілюмінаціями листях дерев, відчув себе трохи в казці. Виплеск ендорфінів підтримували схвальні відгуки гостей, з якими спілкувався наприкінці пікніка. Велика подяка Мирославу Мариновичу та Ірині Сандуляк за влучні слова під час своїх промов. І адміністрації Шевченківського гаю, яка зробила це дійство можливим. Виявляється, ми - перша громадська організація, якій керівництво гаю погодилось виділити місце під таку подію.
Про проекти. Пріоритетною метою заходу було відзвітувати про втілення в реальність проектів осередку Пласту у Львові. Якщо коротко, то наші проекти - один швидше, другий повільніше - йдуть в напрямку реалізації. Пластова оселя у Вишнівчику все частіше впродовж року наповнюється життям. З будинку, де не було ніц і який мав всі шанси завалитись, утворився зручний осередок для проведення пластових вишколів, таборів та зустрічей.
Триває створення пластової домівки у Винниках. Допомагають нам у цьому меценати та Львівська міська рада. Зараз, завдяки співпраці з карткою лояльності Fishka (нас можна підтримати балами «фішки») маємо ще одне джерело її фінансування. У наших планах розширення адміністративного апарату станиці, створення Шептицьких HUB, де тривають ремонти завдяки програмі підтримки Пласту від Львівської міськради. Завдяки Благодійному вечору, проведеному у грудні ми співфінансуємо ремонти у п’яти домівках. Через участь в «Громадському бюджеті» у Львові маємо технічне оснащення для цих приміщень. Окремим амбітним проектом є табір у Полянах. Деталі про реалізацію їх усіх можна переглянути отут.
Всі ці наполеонівські плани тримають нас постійно в тонусі, а зустрічі з вами - дають нового імпульсу в буденній роботі. Мені приємно, що гурток приятелів Пласту розширюється. Принагідно запрошую всіх 8 грудня. Місце ще повідомимо.