Плавчиня Анна Стеценко виборола третє золото для України на Паралімпіаді

Українка подолала дистанцію за 4:23,92 хвилини

16:00, 27 серпня 2021

Плавчиня Анна Стеценко виборола третю золоту медаль для Україні на Паралімпійських іграх в Токіо. Вона посіла перше місце в запливі на 400 метрів у вільному стилі.

Українка подолала дистанцію за 4:23,92 хвилини. У фінальному запливі Стеценко розпочала четвертою, однак наприкінці випередила італійку Карлотту Джиллі, яка лідирувала тривалий час, та фінішувала першою.

Золота медаль Анни Стеценко – третя для української збірної. Раніше золото здобулили паверліфтерка Мар'яна Шевчук та плавчиня Єлизавета Мерешко.

На рахунку збірної України вже 22 медалей та дев'яте місце в таблиці. Наші спортсмени завоювали 3 золоті, 13 срібних та 6 бронзових нагород.

Паралімпійська збірна України є однією з найсильніших у світі. За час незалежності українські паралімпійці здобули 374 медалі на літніх Іграх та 112 – на зимових. Зокрема, з Ріо-де-Жанейро в 2016 році наші спортсмени привезли 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових медалей. На останніх трьох літніх Іграх та чотирьох зимових українська збірна входила до першої п’ятірки медального заліку.