Плавчиня Єлизавета Мерешко виборола срібну медаль на Паралімпіаді-2020

Українка поступилася у фіналі для Мейсі Саммерз-Ньютон із Великої Британії

12:14, 26 серпня 2021

Українська плавчиня Єлизавета Мерешко принесла Україні ще одну медаль в другий день Паралімпійських Ігор у Токіо, який проходить 26 серпня. Вона здобула срібло, поступившись у фіналі спортсменці із Великої Британії.

У фіналі запливу на 200 метрів комплексним стилем Мерешко фінішувала другою із результатом 2 хвилини 58,04 секунд. Вона поступилася для Мейсі Саммерз-Ньютон із Великої Британії, яка подолала дистанцію на 2,64 секунди швидше, побивши рекорд Мерешко у кваліфікаційному запливі. Тоді українка показала результат в 2 хвилини 56,90 секунди.

Це вже дев'ята медаль для української збірної. Ще днем раніше Мерешко принесла Україні перше золото – у фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем вона випередила американку Елізабет Маркс на 0,04 секунд та фінішувала першою. В запливі вона виступила вразом із українками Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Гонтар у запливі посіла друге місце, виборовши бронзу, а Савіцова – п'яте.

XVI літні Паралімпійські ігри-2020 в Токіо стартували 24 серпня. Україну представляють 143 спортсменів, які виступають у 15 видах спорту. Загалом в перший день змагань українці завоювали вісім медалей – одну золоту, п'ять срібних та дві бронзові.

Паралімпійська збірна України є однією з найсильніших у світі. За час незалежності українські паралімпійці здобули 374 медалі на літніх Іграх та 112 – на зимових. Зокрема, з Ріо-де-Жанейро в 2016 році наші спортсмени привезли 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових медалей. На останніх трьох літніх Іграх та чотирьох зимових українська збірна входила до першої п’ятірки медального заліку.