У Луцьку звільнили тренера, який підготував чемпіона України з плавання

11:13, 21 серпня 2019

На чемпіонаті світу з плавання серед юніорів в Будапешті Максим Ткачук на 100-метрівці брасом показав час 1:02:31. Тепер це новий рекорд України серед юніорів.

Однак щоб показати такий результат та встановити рекорд України, Максим Ткачук та його тренер Володимир Самчук були змушені займатися у приватному басейні в Луцьку. А після цього Володимира Самчука звільнили через це з місцевої СДЮШОР з плавання.

У Луцьку через звільнення Володимира Самчука розгорівся скандал. Причина в тому, що на літній період в басейні СДЮШОР спустили воду. І тренер для підготовки плавців займався з ними у приватному басейні. Директор СДЮШОР Олександр Сологуб звільнив Володимира Самчука. Серед причин – начебто через «прогули», а також відсутності індивідуального графіка підготовки спортсменів у приватному басейні.

За словами т.в.о директора КЗ «СДЮСШОР Луцької міської ради» Володимира Озимка, Володимир Самчук перед 8 липня подав заяву про те, що він планує проводити навчально-тренувальні процеси з двома вихованцями, один із яких (Максим Ткачук) виборов право представляти Україну на юніорському чемпіонаті світу, на базі басейну у «SportLife». Озимко стверджує, що разом із цим Самчук не подав графік індивідуальної підготовки спортсменів, через що директор Олександр Сологуб не погодив йому індивідуальні тренування, а написав йому займатися в тренажерній залі міського басейну, в якому на той час було спущено воду.

«Після цього Володимир Самчук перестав з'являтися на роботу і лише після дзвінка директора він з’явився 15 липня. Під час його відсутності було складено акти, що він не був на робочому місці. Один акт він підписав, на інших відмовився ставити свій підпис, письмово пояснивши, що він має право нічого не пояснювати, відповідно до статті 63 Конституції України», – розповів Озимко у коментарі «Конкуренту».

Однак у Володимира Самчука інша версія цих подій.

«[Олександр Сологуб] давав дозвіл, і ніхто в мене не вимагав графіка індивідуальної підготовки, оскільки я і не можу його дати. Поясню: у приватному клубі, де проходили тренування моїх підопічних, є різні групові заняття, під які я коригував тренувальний процес хлопців. Тобто спочатку я працював з ними на воді, а потім вони йшли на групове тренування. Або навпаки. У нас ніколи не було такого графіка, це просто постфактум «штуки», які приліпили зверху, оскільки в заяві я зазначив: «Згідно з індивідуальним графіком». Вони взялися за це слово і тепер кажуть, що «не був наданий індивідуальний графік». Але в мене ніхто його і не вимагав. Взагалі, коли у басейні спускають воду, то ми займаємося загальною фізичною підготовкою, бігаємо на стадіоні і так далі», – розповів Володимир Самчук.

Після цього інциденту батьки спортсменів виступили на захист тренера. Але його так і не відновили на посаді.