Український Оскарівський комітет, створений при Асоціації продюсерів України, прийняв три фільми до участі у відборі фільму-номінанта від України в 2014 році на премію «Оскар» у номінації «фільм іноземною мовою». Це фільми «Плем'я» режисера Мирослава Слабошпицького, «Поводир, або квіти мають очі» режисера Олеся Саніна та «Трубач» режисера Анатолія Матешка.
9 вересня оголосять фільм-номінант від України на премію «Оскар». Наразі відомо про номінанта від Туреччини. Ним став «Зимовий сон» Нурі Більге Джейлана, володар «Золотої пальмової гілки» Канн.
«Плем'я»
Реж.: Мирослав Слабошпицький. Оператор-постановник: Валентин Васянович. У ролях: Григорій Фесенко, Яна Новикова, Роза Бабій, Олександр Дзядевич, Ярослав Білецький, Іван Тишко, Олександр Осадчий, Олександр Сидельников
Нагороди: «Тиждень критики» Каннського кінофестивалю 2014: Гран-прі Nespresso, премія France 4 Visionary Award, грант Gan Foundation Support for Distribution, Гран-прі фестивалю «Дзеркало» ім. Андрія Тарковського (Росія), Гран-прі та приз FIPRESCI фестивалю «Золотий Абрикос» (Вірменія), Гран-прі кінофестивалю "Палич" (Сербія), Гран-прі кінофестивалю в Мотовун (Хорватія).
Відібраний в програму "Discovery" ("Відкриття") Міжнародного кінофестивалю в Торонто, Канада (5-15 вересня) та у програму Pearls Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні, Іспанія (19-27 вересня).
Події фільму відбуваються в інтернаті для глухих. Єдина мова, яка існує у картині, – мова жестів: ні перекладу, ні субтитрів, ні діалогів у звичному розумінні цього слова. Це – історія кохання, не надто проста і не надто звична, але історія кохання.
Глядачі добре знають короткометражну картину Слабошпицього «Глухота», що презентувала Україну на Берлінале, а також входила до альманаху «Мудаки. Арабески», показану на «КіноЛеві». Тож ідея стрічки «Плем'я» народилася саме з цієї жорсткої історії про глухих вихованців інтернату. В своєму іноваційному фільмі-експерименті режисер віддав усі ролі непрофесійним акторам.
Фільм виходить в український прокат 11 вересня.
«Поводир, або квіти мають очі»
Режисер: Олесь Санін. Сценаристи: Олесь Санін та Олександр Ірванець. Оператор-постановник: Сергій Михальчук. У ролях: Антон Святослав Грін, Джамала, Стас Боклан, Джефф Баррел, Олександр Кобзар, Олег Примогенов та інші.
Нагороди: приз «найкраща акторська робота», диплом за візуальне рішення фільму, друге місце за підсумками Одеського фестивалю.
Події фільму відбуваються на початку 1930-х років в УРСР у драматичні часи індустріалізації, колективізації, Голодомору та репресій.
Американский підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова. У США – депресія, злидні.
Майкла з сином зустрічає спеціаліст по роботі з іноземцями, який пропонує Майклові залишитися, мати добру роботу, але за це він повинен називати себе американським комуністом, який приїхав будувати тракторний завод. Так Майкл із сином стає частиною радянської пропаганди.
Кoли Майкл намагається передати важливі документи про заплановані в Україні репресії британському журналісту у Москві, його вбивають. А Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів – завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі. Пітер стає його поводирем.
Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом із іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишається єдиним живим свідком тих трагічних подій…
В обмежений прокат картина виходить 11 вересня, 12 листопада починається всеукраїнський прокат.
«Трубач»
Режисер: Анатолій Матешко
Оператор-постановник: Юрій Король
Продюсер: Ольга Журженко
У головних ролях: Льоня Шевченко, Полінка Тарасенко, Денис Капустін, Аліса Лукшина, Андрій Хромченко, Микола Матешко, Роман Дебрін. А також актори: Нона Гришаєва, Володимир Горянський, Олексій Горбунов, Римма Зюбіна, Ірма Вітковська, Юрій Радковський, Олеся Жураковська.
Призер кінофестивалю «Чілдренфест» (Київ, червень 2014).
Фільм розповідає про юного трубача дитячого естрадно-духового оркестру Миколая Шевченка. Він не тільки талановито грає, але і пише власну музику, привертаючи увагу всесвітньо відомого музиканта Юджина Гайсина, який гастролює в місті. Це абсолютно київська історія про суперництво двох дитячих оркестрів. Все, як у дорослих - кохання, інтриги, заздрість і, звичайно, добро, яке перемагає зло.
В український прокат фільм вийшов 27 березня.
В Український Оскарівський комітет входять діячі вітчизняного кінематографа і кінокритики: народна артистка України Ада Роговцева, народний артист України, кінорежисер Олег Фіалко (голова Комітету), лауреат 2 технічних премій «Оскар» Анатолій Кокуш, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, кінокритик, ведучий телепрограми «Аргумент-кіно» Володимир Войтенко, письменник, сценарист Андрій Курков, продюсер, президент АПУ Олексій Сєрков, продюсер, президент Асоціації АРМА-Україна Дмитро Колесников, продюсер, сценарист Ігор Савиченко.
87-я церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 22 лютого 2015 року в Лос-Анджелесі. Номінантів оголосять 15 січня 2015 року.