Пліснява у львівських маршрутках загрожує здоров’ю пасажирів

Грибки і пліснява можуть спровокувати захворювання алергічні, дихальних шляхів та очей, – СЕС

20:10, 23 березня 2016

Прийшла весна і «зацвіли» маршрутки. До тисняви в автобусах додались пліснява, бруд та грибок у повітрі. Тож львівські активісти розпочали громадську акцію, щоб змусити перевізників тримати транспорт у чистоті.

Через вологу та бруд вікна маршруток «зацвіли». Плісняву знаходимо в першому ліпшому автобусі. «Вони з самого ранку вже нечисті. Має бути контроль адміністрації АТП над своїми підлеглими водіями. Бажаємо, щоб маршрутки були чистіші, якщо ми хочемо до Європи йти», – поскаржився пасажир пан Володимир.

Водії не дуже охоче розповідають про прибирання, дехто обмовляється. «Останній раз я протирав її спиртом на плановому ТО2, раз на три місці. Ой, три рази на місяць. Ви подивіться, яка весна в нас того року, дуже дощова», – розповів водій маршрутки пан Ігор.

«Кожен день після зміни ми прибираємо. Приїжджає машина в парк, миємо, прибираємо зверху, на мийку заїжджаємо», – запевнив водій маршрутки пан Андрій.

Активістка Людмила Мочальська закликала пасажирів фотографувати цвіль та писати електронне звернення у міськраду. «Перша ціль – це звернутися до перевізників і попросити їх тримати рухомий склад в належному санітарному стані. І друга ціль – це закликати мешканців Львова не соромитись звертатись до міської ради, до перевізників за допомогою електронного звернення».

Ми знайшли грибок у маршрутках №26, 34, 35, 50. В одній з них взяли зразок плісняви для аналізу СЕС.

У лабораторії санепідстанції підтвердили, що спори плісняви дуже шкідливі для здоров'я. До того ж спори цвілі невидимі, проте літають у повітрі. Проте в СЕС немає впливу на маршрутчиків, адже досі діє мораторій на перевірки.

«Пасажири наражаються на небезпеку. Пліснява і грибки можуть спровокувати алергічні захворювання, захворювання дихальних шляхів, очей. І це набагато погіршує умови праці водія, тому що водій працює 8-12 год. і може мати численні захворювання», – зазначила завідувач Львівського лабораторного центру СЕС Галина Михальчук.

А от транспортні чиновники бідкаються, що не мають повноважень, щоб покарати перевізників.

«Через дві публікації в соціальних мережах, які були про плісняву на вікнах 41-ї та 39-ї маршрутки, ми написали листи до перевізників, щоб вони привели до санітарних норм свій транспорт2, – розповів начальник міського управління транспорту Віктор Щир.

Тим часом антисанітарією в автобусах грішать мало не всі перевізники. Тож залишається лише один метод – моральний тиск громади.