По ₴100 тис. учасникам АТО замість землі у Львові. Це справедливо?

Прямий ефір ZAXID.NET LIVE

17:51, 6 жовтня 2016

Львів став першим містом України, де депутати міськради ухвалили рішення про грошову компенсацію учасникам АТО замість виділення земельних ділянок. Цьому рішенню передував безпрецедентний тиск з боку «атошників», які більше двох тижнів пікетували міськраду і розбили наметове містечко під Ратушею.

Рішенням міськради більшість учасників АТО залишились задоволеними і наметове містечко згорнули. Але є і незадоволені.

Гість прямого ефіру ZAXID.NET LIVE – депутат Львівської міськради Олена Пасевич, чоловік якої загинув у зоні АТО.

У студії працює головний редактор ZAXID.NET Олег Онисько.

Головні тези з розмови

– Львів немає достатньо земель, щоб забезпечити ними учасників АТО. Земельні ділянки зараз можна дати лише 50-100 учасникам АТО. А у львівському Центрі надання послуг учасникам бойових дій є 4800 учасників АТО.

– Ще попередня каденція Львівської міськради у квітні 2015 року прийняла програму про забезпечення житлом учасників АТО взамін земельних ділянок. Уже тоді місто зіштовхнулось з проблемою нестачі землі для учасників АТО. Саме за цією програмою до кінця року мають збудувати перший будинок на 53 квартири для учасників АТО.

– Самі учасники АТО знайшли у Зимній воді поблизу Львова вільну ділянку на 48 га. Рішенням Держгеокадастру ці земельні ділянки можуть роздати учасникам АТО.

– 100 тис. грн – це не компенсація за земельну ділянку. Це матеріальна допомога учасникам АТО. Сама програма ще розробляється і її винесуть на громадське обговорення.

– Зараз на квартирній черзі у ЛМР за програмою отримання квартир замість земельних ділянок стоїть 2200 учасників АТО. Із цього списку лише 60% мають право претендувати на державне житло. Ці люди, отримавши компенсацію, все одно залишаються на державній черзі.

– Черговість учасників АТО на отримання 100 тис. грн обговорюватимуть із самими учасниками АТО. Усі критерії будуть прописані в програмі, яка 20 жовтня буде винесена на сесію Львівської міськради.

– У програмі передбачать обмеження на отримання 100 тис. грн щодо людей, які були в АТО нетривалий час – встановлять мінімум днів у зоні АТО, якого буде достатньо для отримання матеріальної допомоги.