Побиті «Беркутом» журналісти звинуватили слідство в імітації розслідування

13:46, 20 січня 2017

Працівники ЗМІ, які постраждали від рук силовиків під час Майдану, заявили, що правоохоронці лише роблять вигляд, що розслідують справи про побиття журналістів три роки тому, а в неофіційних розмовах говорять, що результатів чекати не варто, повідомила прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ) з посиланням на свідчення учасники тих подій.

Зокрема, у повідомленні наводяться свідчення оператора «5 каналу» Івана Наконечного, якого «беркутівці» на Європейській площі штовхали та зламали світло на камері.

«Мені прямо в камеру попала гумова куля і встряла. Техніка вже була непридатна для роботи. Я подзвонив на канал, віддав зіпсовану камеру, мені привезли наступну і ми продовжили знімати», — сказав він.

За словами Наконечного, він ходив із юристами каналу в міліцію, писали заяву, кілька разів був викликаний до прокуратури, але далі цього справа не пішла.

«Я побачив, що все дарма, свою заяву забрав, бо фізично ж постраждалим не був, далі цим продовжували займатися юристи. Але камера досі на експертизі», – сказав він і додав, що не вірить, що хтось буде покараний.

«Всі силовики були в масках, хто стріляв, я не бачив. А самі ж не зізнаються», – сказав Наконечний.

Також наводяться свідчення журналіста харківського видання «Український простір» Романа Черемського.

«У січні 2014 року в самому центрі Харкова я знімав автобуси із затемненими вікнами, біля яких були бійці “Беркуту”. Один із силовиків на мене накинувся і спробував оглушити електрошокером, але чомусь не подіяло, тоді мене затягли в автобус, били по ребрах, вщент розбили камеру, знищили всі записи і викинули з автобуса. Я звертався у правоохоронні органи, але це була імітація діяльності», – сказав він.

За його словами, кілька разів справу хотіли закрити. Він ходив у прокуратуру з вимогою продовжити розслідування.

«У неформальній розмові мені відверто сказали, що в цієї справи немає перспективи. На цьому все і скінчилося, Кримінальне провадження закрили. А потім почалися військові події на сході, то, звісно, було не до цього. Бо в Харкові вже діялося незрозуміло що», – сказав Черемський.

Він зазначив, що тільки серед його колег-журналістів із Харкова у 6 осіб було пошкоджено апаратуру.

Відповідно до зведених даних, які оприлюднила НСЖУ, у січні 2014 року 103 вітчизняні та іноземні журналісти були побиті в Києві та інших містах України. Крім столиці, найбільше нападів було у Дніпрі, Черкасах, Запоріжжі. Також було заарештовано 5 журналістів у Києві і 1 в Запоріжжі. Також за цей період зафіксували 12 погроз працівникам ЗМІ. Домінують серед усіх цих випадків саме прояви агресії з боку силовиків.