Українська влада та опозиція схвалили план генерального секретаря Ради європи Торбйорна Ягланда про створення експертної консультативної групи для спостереження за розслідуванням інцидентів 30 листопада і 1 грудня, коли «Беркут» побив мирних мітингувальників і журналістів.
Про це йдеться у повідомленні Ради Європи, інформує «Інтерфакс-Україна».
«Розслідування та його результати повинні бути прийняті всіма зацікавленими сторонами. Таким чином, група експертів-консультантів для спостереження за розслідуванням буде складатися з одного члена, призначеного опозицією, одного члена, призначеного урядом, і одного члена міжнародного співтовариства. Прозорість і прийняття цього розслідування буде першим кроком до відновлення довіри в Україні», - наголошується у повідомленні Ради Європи.
Нагадаємо, 5 грудня генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд запропонував міністру юстиції Олені Лукаш створити групу з представника більшості, представника опозиції і представника Ради Європи для об’єктивного з’ясування подій, пов’язаних з побиттям мирних мітингувальників.
Як повідомляв ZAXID.NET, 29 листопада на саміті у Вільнюсі Віктор Янукович не підписав угоду про асоціацію з ЄС. Вже 30 листопада, о 4-й годині ранку, бійці «Беркута» жорстоко розігнали людей з Майдану Незалежності у Києві. Кадри з розгону Євромайдану шокували українців і світову громадськість.
1 грудня на народне віче, яке організувала опозиція, вийшли сотні тисяч українців. Незважаючи на заборону суду проводити акції на Майдані Незалежності, Європейській площі та біля будівель центральних органів влади, люди вийшли на Майдан. У цей же день мітингувальники зайняли будівлі київської мерії, Будинок профспілок, встановили палатки на Майдані.
Також 1 грудня у Києві відбулися сутички учасників масових акцій з правоохоронцями на вул. Банковій неподалік адміністрації президента. Внаслідок цих подій з обох боків постраждали десятки мітингувальників, журналістів і правоохоронців.
Опозиція стверджувала, що міліцію атакували підкуплені владою провокатори, щоб спровокувати силовий розгін акції.
Через кілька годин після цих подій МВС повідомило про затримання кількох найбільш активних учасників заворушень і, посилаючись на їх свідчення, заявило про причетність до сутичок активістів партії «Братство». Згодом МВС повідомило про затримання 9 молодих людей за підозрою у причетності до інцидентів на вул. Банковій 1 грудня.