Новий конфлікт через львівське сміття трапився поблизу Мостиськ на Львівщині. Мешканці навколишніх сіл, що користуються сміттєзвалищем, не пустили львівські вантажівки. Тож довелося везти сміття назад.
«А чого чекати? Мені за то ніхто не заплатить, що я буду тут чекати. У мене вже робочий день давно скінчився. Їду назад у гараж ставлю машину – та й все. Разом із тим сміттям! А що я маю робити, скажіть?», – бідкався водій вантажівки Василь Попович.
Так у понеділок, 27 березня, зробили сім вантажівок. Їм довелося чекати три години біля Мостиського сміттєзвалища, бо місцеві мешканці заблокували в’їзд.
Блокують мешканці Липників і Стрілецького, що поруч із Мостиськами. Кажуть, їхні депутати дали «добро» лише на одинадцять вантажівок із львівським сміттям.
«Почали сюди сміття возити. Ми пішли на поступки 10 чи 11 машин вивантажили тут. Розуміємо ситуацію Львова. Ми все прекрасно розумієм, але знаємо, що то буде з нами! Дозволили завезти їм до 200 т – вони возять вночі так, щоб ми обліку не вели. Ми тут весь час не можемо стояти і пильнувати», – розповів активіст із Липників Зеновій Щур.
Нагромаджувати поблизу них непотріб, кажуть селяни, – це шкодити їхнім дітям.Тож готові стояти й далі, навіть чергування нічні продумали. Стоять уже від минулої п’ятниці.
«По три години будемо чергувати вночі. Тої ночі ми чергували двоє людей по дві години. Але то замало. Ми побачили, що тіри стоять під Мостиськами. Ховають тіри. Напевно, мають такий намір, щоби вночі везти. Але ми того недопустимо», – уточнив активіст с. Стрілецьке Мар'ян Мазур.
Натомість перевізник наголошує: має право користуватися цим сміттєзвалищем за умовами договору.
«Ліміт у нас був 200 т. Зараз залишилось 90 т. Наразі сьогодні у вівторок, машини поїхали туди, розвантажились чотири. І дві машини заблокували. Ще 9 машин залишилось. Тобто 90 т. Тобто, згідно з умовами договору, можемо вивантажити ще дві машини, крім тих, що там стоять», – пояснив директор ТзОВ «Грінера Україна» Олексій Карнаушенко.
Нагадаємо, станом на 28 березня підписані угоди із п’ятьма полігонами в області. Вони погодились прийняти 1900 т відходів – це менше, ніж Львів продукує за чотири дні.