Подача документів до вишів Львова пройшла без черг, – ОПОРА

22:03, 21 серпня 2013

Під час цьогорічної вступної кампанії на Львівщині не було зафіксовано жодних скарг чи проблемних ситуацій, які були б унікальними для області. Про це 21 серпня заявила член координаційної ради «Громадська мережа ОПОРА» Ірина Швець.

Уже 25 серпня виші остаточно сформують списки вступників, яких зараховано на навчання. За першими узагальнювальними підсумками перебігу вступної кампанії, як розповіла Ірина Швець, виші Західної України з організацією процедури подання документів впорались добре. Окремі проблемні ситуації виникали на Тернопільщині та Рівненщині.

«У порівнянні з минулорічним досвідом, подача документів до львівських вищих навчальних закладів пройшла без наявності черг», – розповіла Ірина Швець. За її словами, цьому сприяла налагоджена робота Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Як зазначила Ірина Швець, під час цьогорічної вступної кампанії спостерігались певні технічні проблеми, але не дуже часті. «Приймальні комісії могли реєструвати заяви абітурієнтів безпосередньо он-лайн, тому черг не спостерігалося», – зауважила вона.

Щодо електронного вступу, то вона спрацювала краще, ніж минулого року. За повідомленням Міністерства, близько 30% абітурієнтів подавали заяви в електронному форматі.

«Цього року було розширено перелік абітурієнтів, які можуть подавати ці електронні заяви. Так, до нього включили абітурієнтів, які вступають на медичні напрямки. Минулого року вони не мали такого права», – сказала Ірина Швець.

Тим не менше, на сьогодні все ще є перелік осіб, які не можуть подавати електронні заяви. Це особи, котрі мають право на першочергове зарахування, а також абітурієнти, які мають якісь пільги. Вони повинні подавати документи в паперовому вигляді, щоб затвердити документально свої права на пільгове чи першочергове зарахування.

Нагадаємо, що сьогодні, 21 серпня, Громадська мережа «ОПОРА» назвала основні проблеми вступної кампанії-2013. Передусім, це – надання окремими вишами неповної інформації щодо обсягу державного замовлення. Також спостерігачі дійшли висновку, що деякі університети недостатньо часто оновлювали інформацію про рейтинги своїх вступників в інформаційній системі «Конкурс».